Спеціальні потреби

МВФ залишає відкритими двері співпраці з Україною


Міжнародний валютний фонд може відновити програму співпраці з Україною в разі досягнення консенсусу з усіма гілками влади. Таке роз'яснення українське представництво Фонду розповсюдило після того, як низка ЗМІ повідомлила, що МВФ не надаватиме Україні кредитів щонайменше до закінчення в країні президенської кампанії.

Можливість і бажання відновити співпрацю підтвердив і віце-прем'єр українського уряду Григорій Немиря. За словами урядовця, терміни відновлення кредитування залежатимуть від злагодженості дій Кабміну, НБУ і секретаріату президента. Він наполягає, що головною причиною відмови МВФ у черговому транші кредиту є ухвалений, всупереч рекомендаціям уряду, закон про підняття мінімальних соціальних стандартів. За прогнозами, він збільшить дефіцит державного бюджету на 7 %. Вже у вівторок уряд планує проаналізувати виконання меморандуму із МВФ та запропонувати шляхи до поновлення фінансування. Кабмін, за словами Немирі, налаштований на досягнення взаєморозуміння як з президентом, так і НБУ в цьому питанні.

Оглядачі наголошують, що у відновленні співпраці із МВФ у першу чергу зацікавлена Юлія Тимошенко. Однак багато в чому воно залежатиме від президента. Для нього, очевидно, рішення Фонду про можливе припинення кредитування не стало несподіваним. Віктор Ющенко ще наприкінці минулого тижня висловив переконання, що Київ не отримає третього траншу кредиту МВФ, хоча і назвав продовження співпраці із Фондом важливим. Глава держави поклав відповідальність за це на уряд, який не виконав, за його словами, п'ять із шести пунктів меморандуму про співпрацю з МВФ.

Лідер опозиційної Партії регіонів Віктор Янукович також встиг розкритикувати уряд за невиконання угод з МВФ і назвав його прогнозованим. «Ми попереджали, що виконання угод з МВФ буде провалено через непрозорість дій уряду України, через те, що уряд, замість того, щоб використовувати гроші МВФ на розвиток виробництва, просто прикриває цими запозиченнями бюджетні дірки і використовує гроші МВФ для піар-акцій Тимошенко», – заявив Янукович. Він також виступив за відновлення співпраці із Фондом однак наголосив на необхідності спрямувння кредитів на відновлення виробництва на українських підприємствах.

Нацбанк України закликав не робити трагедії з рішення МВФ. Мовляв, це не матиме катастрофічних наслідків для українського валютного і кредитного ринків. Втім, у перший робочий день тижня курс гривні демонстрував тенденцію до незначного зниження.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG