Спеціальні потреби

На аукціоні продано унікальну колекцію мистецтва

На аукціоні в місті Даллас, штат Техас, колекція мистецтва, що зображує корів, була продана за понад півмільйона доларів. Великий любитель корів і колишній менеджер індустрії моди вирішив розпрощатися зі своєю колекцію, яку він збирав майже п’ятдесят років.

Корови з колекції Осборна все ще разом – востаннє. Хоча Деррилл Осборн мало нагадує пересічного мешканця Техасу, він виріс на ранчо в штаті Нью-Мексико. Коли йому було вісім років, його дід подарував йому невеличку фігурку корови. Деррилл говорить:

«Він був не лише власником ранчо, але і займався різьбою. Він вирізав фігурку корови для мене та подарував на день народження. Із цього все почалося».

Перед виходом на пенсію у 2002 році, Осборн сорок років працював в індустрії моди. У своїй кар’єрі він дійшов до посади віце-президента престижної марки одягу «Німан Маркус». Власник аукціону Скотт Шафорд вражений пристрастю Осборна:

«Деррилл – унікальна людина. Він має величезну пристрасть до того, що він робить. Важко знайти колекціонера, який би так любив свою колекцію. Він колекціонер світового класу. Деррилл збирав свою колекцію майже півсторіччя, мандруючи світом. Для галереї в Далласі мати таку колекцію – унікальний шанс».

До колекції входять як величезні картини, які зображують корів на пасовиськах, так і іграшкові чи керамічні корівки. Загалом до його «стада» входить 350 одиниць предметів мистецтва. Майже півстоліття ця колекція прикрашала його міський будинок. Він покрив стіни зеленим більярдним сукном та додав дерев’яні панелі, прикрашені червоною емаллю – все аби відтінити красу малюнків та статуеток корів. Хоча Деррилл залишив рідне ранчо у дуже молодому віці та розпочав кар’єру, під час якої чимало мандрував – до подіумів у Лондоні та Мілані – про корів, серед яких виріс, він пам’ятав завжди.

Одну з картин він замовив у художника Вільяма Форера. Вона мала відтворити стару фотографію рідного ранчо Деррилла:

«Форер не хотів малювати корів спереду, аби вони на нього дивилися. То більшість корів зображені у профіль. Якщо довго стояти і на них дивиться, то ви відчуєте таке дивне почуття, ніби вони говорять: «погодуй мене» або «забирайся з дороги!» чи «ще побачимось».

Серед найдорожчих предметів аукціону – картина Донни Кук, яка зображує стадо поголів’ям у п’ять тисяч одиниць великої рогатої худоби. Її було продано за майже 11 тисяч доларів. Деррилл Осборн говорить:

«Корова дає людству молоко, масло, сир, м'ясо, взуття, більшість шкіряних виробів зроблені з корови. Це справді божественна істота. Коли я дивився на них дитиною, то мене найбільше захоплювало те, якими задоволеними вони виглядали. Я сподівався, що одного дня я теж зможу таким бути. Вони мене цьому навчили. Вони ніби пливуть за течією, скубають травичку, сплять та дають людству всі ці чудові речі. І це пристрасть. Ця тварина має пристрасть. Я закохався в цю тварину через її позитивні риси».

Тепер Осборн може почуватися цілком задоволеним своїм життям. Його колекція з трьохсот предметів мистецтва була продана за понад півмільйона доларів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG