Спеціальні потреби

Чи загадкова картина є твором Леонардо да Вінчі?

Мабуть важко уявити собі почуття мистецтвознавців та колекціонерів, які відкривають досі невідомі об’єкти видатних майстрів. У даному випадку, мова йде про картину, яка нещодавно була придбана за 19 тисяч доларів. Це невелике зображення жінки може виявитися роботою великого Леонардо да Вінчі.

Жодна людина не буде у захваті, коли на дорогій картині знайде відбитки брудних пальців. Та невдоволення швидко зникає, якщо ці відбитки належать великому майстру. Побачивши німецький портрет 19-го століття, мистецтвознавець Пітер Сильверман зразу відчув, що за картиною, яку він придбав для швейцарського колекціонера, ховається щось більше. Він говорить:

«Коли я побачив цю картину, моє серцебиття прискорилось до мільйона ударів у хвилину. Я відразу подумав про Леонардо, але не наважився промовити це ім`я».

Сильверман, спорядившись обладнанням для аналізу крейди та чорнил, відвіз картину до паризької лабораторії. Говорить представник лабораторії Lumiere Тechnologies Жан Пенікот:

«Він приїхав на мотоциклі та, коли він відкрив кейс і показав картину, ми ахнули».

Виявлені у лівому верхньому кутку відбитки пальців співпали з відпечатком, що був знайдений на картині «Святий Ієронім» да Вінчі. Серед інших показників авторства італійського майстра є пергамент часів да Вінчі та стилістичні подібності.

Паскаль Котте з лабораторії Lumiere Тechnologies каже, що на картині в одному місці дуже багато відбитків долоні. Він припускає, що Леонардо використовував цю частину руки для зміни нюансів освітлення в області шиї зображеної жінки.

Відкриття ймовірної нової роботи великого майстра, що залишив після себе не більше 24 робіт, викликало бурхливий інтерес у світі мистецтва. Багато експертів були дуже вражені. Серед них і будинок аукціонів Крісті, що продав картину лише за 19 тисяч доларів у 2007 році. Представники будинку кажуть, що «даний висновок опирається на результати сучасних технологій, які були недоступні на час продажу».

Продавець картин Сильверман та анонімний швейцарський колекціонер, якого він представляє, впевнені у достовірності висновку. Сильверман каже: «Вона містична та прекрасна!»

Інше за темою

XS
SM
MD
LG