Спеціальні потреби

Зростає кількість жертв тихоокеанського цунамі


За офіційними повідомленнями, кількість жертв у людях внаслідок викликаного землетрусом цунамі, який уразив узбережжя островів у південній частині Тихого океану, ймовірно зросте до понад ста.

Більшість жертв зафіксовано на островах Західного Самоа, де загинуло щонайменше 60 осіб.

На Американському Самоа підтверджено загибель 24 людей, в той час як із сусідньої Тонги надходять повідомлення, що цунамі забрало життя сімох осіб.

Президент США Барак Обама оголосив Американське Самоа районом стихійного лиха, санкціонуючи цим відправлення туди федеральної допомоги на підтримку місцевих заходів для ліквідації наслідків трагедії.

Згідно з даними Геологічної служби США, сила землетрусу, який стався у вівторок вранці за місцевим часом, становила вісім балів за шкалою Ріхтера. Поштовхи спричинили хвилі, які спустошили прибережні райони, зруйнували будинки і повиносили в море автомобілі.

Тим часом надходять повідомлення про потужний землетрус біля індонезійського острова Суматра. За даними сейсмологів, сила цього землетрусу становила сім і дев’ять десятих бала за шкалою Ріхтера. Його епіцентр знаходився за 600 кілометрів на північний захід від Джакарти.

XS
SM
MD
LG