Спеціальні потреби

НБУ висувають нові звинувачення у валютних махінаціях


На адресу Національного банку України лунають нові звинувачення у причетності до фінансових оборудок. Цього разу збурювачем спокою став колишній високопоставлений чиновник Банку. Заступник голови НБУ Олександр Савченко подав у відставку і одночасно виступив із різкою критикою своїх колишніх колег.

За словами Савченка, керівники Нацбанку безпосередньо причетні до фінансових махінацій, які призвели до різких стрибків курсу національної валюти. Він назвав помилкою продаж декільком банкам значних обсягів валюти за пільговим курсом. Це, на думку експерта, дозволяло їм заробляти щоденно 5-6 мільйонів доларів на спекуляціях. Також Савченко скритикував відсутність контролю НБУ за використанням банками великих сум рефінансуваня, які за його словами, витрачалися на скуповування валюти, а не кредитування економіки країни. Колишній співробітник банку також заявив про неправомірне втручання секретаріату президента в роботу НБУ, що фактично призвело до втрати ним незалежного статусу.

Це вже друге гучне звинувачення на адресу Нацбанку цього тижня. Раніше міністр МВС Юрій Луценко заявив, що його відомство розслідує низку кримінальних справ щодо причетності керівників НБУ до фінансових махінацій. Напередодні одного із керівників установи викликали на допит. Однак міліція поки що не повідомляла про пред'явлення звинувачень комусь із співробітників Нацбанку.

Заяви Олександра Савченка і Юрія Луценка поки ніяк не позначилася на курсі національної валюти. Її співвідношення до долара і євро залишається на рівні попередніх днів, коли спостерігалося незначне укріплення гривні. Президент Ющенко пояснює останні звинувачення на адресу НБУ спробою уряду усунути його керівництво і взяти під контроль. Про це глава держави заявив в інтерв'ю британській газеті «The Financial Times». Мовляв, мета прем'єр-міністра – профінансувати дефіцит державного бюджету за рахунок емісії. Ющенко каже, що останнім часом керівнцтво НБУ в цьому питанні стало непоступливим і через це й лунають звинувачення на його адресу.

Оглядачі також нагадують, що і Савченко і Луценко симпатизують прем'єру. Першого БЮТ пропонував на посаду голови НБУ замість Володимира Стельмаха. А керівник МВС напередодні заявив, що підтримуватиме на наступних президенстьких виборах Юлію Тимошенко.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG