Спеціальні потреби

У Каліфорнії далі шаленіють лісові пожежі

В районі Лос-Анджелеса продовжують шаленіти лісові пожежі, спричинені високою температурою і низькою вологістю. Евакуйовано тисячі людей. З вогнем борються дві з половиною тисячі пожежників.

Перед світанком гори на північ від Лос-Анджелеса були охоплені полум’ям. Подекуди полум’я сягало тридцяти метрів. Після сходу сонця концентрація диму досягла небезпечного для людського здоров’я рівня.

На схилах гір пожежники намагаються збивати вогонь вогнем. Багато хто з місцевих жителів залишився захищати своє майно. Дехто пережив незабутні моменти:

«Важко описати, що відчуваєш, коли опиняєшся в охопленому полум’ям будинку, пожежник наказує тобі не рухатись, а довкола вирує вогонь...», - сказав один з постраждалих.

Пожежа загрожує і знаменитій обсерваторії на горі Вилсона, яка обслуговує місцеві теле- і радіостанції, правоохоронні органи і навіть міжнародний аеропорт Лос-Анджелеса. Багато допопомоги надається з повітря. Але подекуди навіть пожежники повинні відступати. Двоє пожежників загинуло, коли їх машина впала з гірської дороги.

Серйозно обгоріло троє цивільних - двоє з яких не підкорились розпорядженню про обов’язкову евакуацію. Сам губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеґґер неоднократно нагадував жителям штату обов`язково виконувати розпорядження про евакуацію, якщо такі видаються правоохоронними органами.

Найпотужніші пожежі – у південній частині штату. Але найбільше шкоди досі нанесено в районі Сакраменто, де згоріло 60 домів.

Райони пожеж ростягнулися на десятки кілометрів. Пожежники прогнозують, що на повне приборкання вогню знадобиться декілька тижнів.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG