Спеціальні потреби

Тимошенко: Україна розрахувалася за російський газ


Україна повністю розрахувалася за поставлений у липні російський газ. Про це сьогодні повідомила керівник уряду Юлія Тимошенко. За її словами НАК «Нафтогаз» вже перерахував російському «Газпрому» 605 мільйонів доларів.

Більшість оплаченого палива закачано до підземних сховищ для споживання у зимовий період. Тимошенко обіцяє стабільність розрахунків із постачальником до кінця року. За оцінкою Тимошенко, на початок опалювального сезону в підземних сховищах України буде 27 млрд кубічних метрів власного оплаченого газу, що із запасом покриває прогнозовані потреби країни.

Водночас прем`єр-міністр визнала, що вчасній оплаті сприяв платіж із рахунку Держказначейства на адресу НАК «Нафтогаз України». Мовляв, компанії повернули сплачений нею раніше податок на додану вартість. Це означає, що опосередковано розрахуватися за газ дозволило надходження грошей з чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду. За оцінкою фахівців президентського секретаріату, лише близько третини сплачених коштів надійшли компанії безпосередньо від українських споживачів.

Розраховуватися вчасно й надалі Україні допоможе чергове подешевшання газу в четвертому кварталі нинішнього року. За прогнозами фахівців «Газпрому» розрахункова вартість палива становитиме 155 доларів за тисячу кубометрів. Для порівняння, на початку року «Нафтогазу» доводилося купувати газ за 360 доларів та тисячу кубометрів. З нового року ціна на паливо для України розраховується на підставі формули, в основі якої стоятимуть вартість нафти та інших енергоносіїв. Позитивним для оздроровлення фінансового стану «Нафтогазу» може виявитися щоквартальна корекція цін на газ для населення та підприємств теплокомуненерго. У вересні Україна може отримати першу частину пакету фінансової допомоги від консорціуму європейських установ, які мають піти на підтримку платіжного балансу компанії та модернізацію її газогонів. Загальна сума допомоги становитиме близько 1,7 мільярда доларів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG