Спеціальні потреби

Світова спільнота критикує КНДР за випробування ракет


Слідом за здійсненням ядерного випробування Північна Корея зробила ще один крок, який викликав одностайний осуд світової спільноти. Пхеньян провів тестування трьох бойових ракет малого радіусу дії.

На терміново скликаній сесії Організації Об’єднаних Націй, члени Ради безпеки ООН швидко прийняли резолюцію, що засудила дії Північної Кореї. Не забарилася реакція Президента Обами:

«Ми працюватимемо з нашими друзями та союзниками, щоб відреагувати на ці дії. І ми подвоїмо наші зусилля, щоб забезпечити непорушність міжнародних правил нерозповсюдження зброї, яких мусить дотримуватись кожна країна».

При цьому Президент США зауважив, що всі попередні санкції і резолюції ООН так і не змогли зупинити Північну Корею у розвитку її ядерної програми. Виглядає, що Пхеньян мав дві головні причини здійснити теперішні випробування.

67-річний лідер Кім Чен Ір, який пережив серцевий напад минулого року, намагається посилити свої позиції у військовому секторі країни. Саме підтримка військових знадобиться йому, коли настане час визначати його наступника на посаді керманича країни. Кажуть, що Кім Чен Іра може замінити його молодший син.

Інша причина здійснення випробувань – Північна Корея шантажує міжнародну спільноту з метою відновлення надання їй гуманітарної допомоги, надходження якої припинилось минулого місяця після запуску Кореєю балістичної ракети далекої дальності. Кожного разу, коли Північна Корея піднімала рівень ядерної загрози, вона отримувала більший пакет допомоги від міжнародної спільноти.

Втім, цього разу режим Кім Чен Іра, можливо, зайшов занадто далеко. Навіть Китай – єдиний і найбільший союзник Пхеньяна в Азії – заявив, що абсолютно не підтримує проведення цих випробувань.

Зараз у розпорядженні Північної Кореї є боєздатні ракети малого і середнього радіусу дії, а також технології створення ядерної боєголовки малої потужності. Чи зможе Пхеньян створити з цих двох складових ядерну бомбу – це лише питання часу і ефективності протидії цьому процесу міжнародної спільноти.

XS
SM
MD
LG