Спеціальні потреби

Корпорація AIG отримає від уряду 30 мільярдів доларів

У понеділок було оголошено про надання четвертого траншу бюджетних коштів на суму 30 мільярдів доларів міжнародній страховій корпорації AIG, відомій в Україні також як АІҐ. Таким чином, загальна сума грошей, що перейшла від платників податків до цієї приватної компанії, становить 162,5 мільярди доларів або 140 доларів на кожну американську родину.

Лише протягом минулого кварталу страховий гігант AIG поніс рекордні збитки – майже 62 мільярди доларів. Звістка про це призвела до падіння курсу акцій на біржах по всьому світу.

Фінансист Алан Вальдерс зазначає: «Втратити 60 мільярдів за останній квартал, 100 мільярдів за рік! Вартість їх акцій впала на 99%. І ми не бачимо, що тут існує реальний план. Не можна просто давати і давати гроші. Це не спрацювало і, здається, не працюватиме у майбутньому».

Міністерство фінансів каже, що мета останнього вливання – дати можливість компанії проіснувати достатньо довго, аби продати прибуткову частину бізнесу та повернути гроші платникам податків. AIG перебуває у самому центрі світової фінансової кризи. Саме ця корпорація була найбільшим страхувальником ризикованих іпотечних кредитів, які компанія в свою чергу продавала банкам та фінансовим інституціям. У своїй практиці компанія вдавалася до значних ризиків.

Криза на ринку нерухомості призвела до великих втрат банків, які в свою чергу очікували від AIG покриття їхніх збитків. Це перетворилося на велике казино, яким була ця корпорація, що виявилася винною усім гравцям.

Уряд та чимало провідних економістів вважають, що AIG є занадто великою компанією, аби померти природною смертю. Корпорація має 74 мільйони клієнтів навколо світу – від простих громадян до найбільших компаній світу та урядів. Якщо AIG збанкрутує – всі вони постраждають.

Отже уряд США опинився перед неприємною дилемою: давати мільярди AIG зараз, чи компенсувати збитки його клієнтів пізніше.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG