Спеціальні потреби

У США йде боротьба за  ‘центральний пояс’


У Сполучених Штатах – виборча кампанія у повному розпалі. Боротьба зараз зосереджується на штатах «центрального пояса» США, які вже не раз визначали результат голосування і можуть зробити це і цього року.

У США є штати, які традиційно більш схильні голосувати за консервативнніших республіканців – це так званий центральний пояс Америки. А певні штати і великі міста – частіше голосують за демократичних кандидатів.

На цих виборах Бараку Обамі вдалося дещо поламати цю тенденцію. За два з половиною тижні до виборів, Джон Маккейн змушений захищати свої позиції і проводити кампанію у штатах, де республіканці традиційно перемагали. В той час як Обама перейшов у напад і веде кампанію у штатах, які республіканці вважали своїми.

«Я думаю, що вітер змін котиться через усю Америку. Він дує тут в Міccурі, в Мічигані, в Іллінойсі та Вірджині», -- зазначив на одному мітингу Обама.

Останні опитування показують, що у в Північній Кароліні та Вірджинії Обама вже випередив Маккейна – тому останній робить відчайдушні кроки аби повернути ці штати на свою користь.

Останнім демократичним кандидатом, який переміг в Міccурі був Джимі Картер в 1976 році. А в Вірджинії демократи не вигравали аж з 1964 року.

Обама при кожній нагоді пов‘язує Маккейна з теперішнім президентом Джорджем Бушем.

«І це буде правда, якщо я скажу, що протягом цих 20-ти місяців кампанії, Джон Маккейн не навів жодного прикладу, чим він буде відрізнятися від Буша. Коли йдеться про економіку, коли йдеться про речі, які найбільш важливі для американських сімей у цей час, він не запропонував жодної ідеї, відмінної від позиції Буша».

Джон Маккейн збирає не менші натовпи прихильників, втім дедалі більше відстає від свого опонента. Його головна стратегія - зобразити Обаму соціалістично спрямованим кандидатом, який збільшить вплив уряду на економічні та соціальні процеси в країні і відійде від принципів вільного капіталістичного суспільства. За словами Маккейна, Обама просто не готовий бути лідером цієї країни, оскільки не має жодного управлінського досвіду.

«Ми маємо багато ворогів зараз по всьому світу і багато викликів тут, на цій землі. Ви це знаєте. Наступний президент США не матиме часу звикати до офісу, він мусить діяти негайно».

Втім Маккейну не просто зараз донести свою думку до виборців. В нього в розпорядженні в декілька разів менше коштів на рекламу, ніж в його опонента. Маккейн скористався так званими державними коштами на виборчу кампанію – у сумі вісімдесяти мільйонів доларів, тому не може брати гроші з інших джерел. Обама відмовився від державних грошей, заявивши що фінансуватмиме кампанію за рахунок пожертв виборців. І не прогадав. Лише за вересень йому вдалося зібрати 150 мільйонів доларів.

Поки за кількістю грошей, витрачених на рекламу в ЗМІ Обаму випереджає лише теперішній президент – Джордж Буш – 188 мільйонів доларів в 2004 році. Але до виборів ще 16 днів, і Обама близький до встановлення нового рекорду.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG