Спеціальні потреби

Знизилась кількість загиблих американців в Іраку


Президент Буш оголосив про покращення ситуації в Іраку та скорочення терміну перебування американських військових у цій країні. У липні кількість загиблих американських солдатів в Іраку впала до найнижчого рівня з часу вторгення у 2003-му році. За останній місяць там загинуло 11 американських військовослужбовців.

Водночас бійці, які служать в Іраку, не звертають увагу на статистику. Вони покладаються на свої сили та досвід. А досвід каже їм, що справи йдуть на краще. Боєць американської армії Джо Тайлер зазначає:

«Я справді не хвилююся тепер перед виходом з казарми, чи зможу я повернутися туди назад. Зараз я знаю, що йду на завдання, а ввечері повернусь, щоб подзвонити своїй сім’ї».

З покращенням ситуації в Іраку, Джордж Буш прийняв рішення скоротити термін служби американців у цій країні з 15-ти до 12-ти місяців. Переломним фактором зміни ситуації в Іраку, стало збільшення чисельності армії США, півтора року тому. Через три місяці після введення додаткових сил, кількість загиблих за один місяць досягла – 119, але відтоді почала різко падати. Збільшивши армію, американці встановили бази безпеки в багатьох районах, профінансували відновлювальні роботи, і спонукали багатьох сунітів залишити повстанські угруповання. Генерал у відставці Джек Кейн, був одним з архітекторів збільшення присутності армії США в Іраку:

«Ми знали, що зміна нашої стратегії може на деякий час збільшити кількість смертей солдатів, але у перспективі це мало б значно покращити загальну ситуацію. Саме так і сталося».

Втім генерал Дейвид Петреус поки не поспішає оголошувати перемогу, кажучи, що все ще можливі нові атаки. Якщо кількість загиблих серед американських солдатів буде і далі зменшуватись, Президент США і військове командування, можливо, зменшать особовий склад американської армії в Іраку ще до кінця цього року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG