Спеціальні потреби

Питання володіння зброєю знову в центрі дискусій в США


Передбачається, що цього місяця вперше за останніх 70 років Верховний суд США винесе рішення в справі спірної поправки до Конституції, яка гарантує право на володіння зброєю. Верховний суд розгляне справу подану у Вашингтоні, Округ Колумбія, з приводу місцевого закону, який накладає суворі обмеження на володіння вогнепальною зброєю. Юристи-експерти вважають, що рішення суду може призвести до значних змін у законах щодо вогнепальної зброї в різних юрисдикціях на місцевому і штатному рівнях.

У штаті Меріленд власники вогнепальної зброї тренуються стріляти, зі спортивною метою і для самозахисту. Вони пристрасно захищають, як вони це вважають, своє конституційне право володіти вогнепальною зброєю. Дейл Джонсон висловлює погляд щодо заборони вогнепальної зброї, яке діє наприклад в Вашингтоні:

«Якщо роззброїти всіх, то ніхто не буде в силі захистити себе у разі небезпеки. Ви позбавляєте законослухняних мешканців права оборонятися».

Шанда Смит – притримується протилежного погляду стосовно права на володіння зброєю. У 1993-му році її сина і доньку застрелив чоловік, який помилково сприйняв їх за інших. Смит вважає, що Вашингтон і довколишні райони потребують жорстких законів щодо заборони вогнепальної зброї:

«Слід виправити лазівки в законах щодо вогнепальної зброї. У забороні вогнепальної зброї в Окрузі Колумбія нема нічого поганого. Я прожила тут усе своє життя. Вогнепальну зброю привозять сюди люди з Меріленду і Вірджинії, і більшість тієї зброї використовується в убивствах та інших злочинах у Вашингтоні».

Дев’ять членів Верховного Суду цього місяця винесуть рішення щодо того, чи скасувати схвалений тридцять два роки тому закон, який забороняє приватним особам володіти пістолетами на території Вашингтона. Суть справи – у тому чи цей закон сприяє публічній безпеці чи порушує другу поправку до Конституції, яка гарантує людям право на володіння зброєю.

Дейвид Боверс, засновник громадської групи «Ні вбивствам в Окрузі Колумбія», каже, що послаблення законів щодо вогнепальної зброї не є розв’язкою проблеми злочинства:

«Якщо кожний в місті озброєний, готовий стріляти, і шукає конфронтації, то імовірно це призведе до більшого насильства».

Однак багато хто вважає, що засновники американської держави спеціально наділили громадян правом на самозахист. І Конституція гарантує їм право володіти зброєю.

Представники міської влади Вашингтона кажуть – заборона на пістолети необхідна тому, що цей вид зброї диспропорційно пов’язаний з насильницькими злочинами. Правові експерти висловлюють погляд, що якщо Верховний суд скасує заборону, то це його рішення може мати вплив на закони щодо вогнепальної зброї у міста і штатах по всій країні.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG