Спеціальні потреби

У США водії протестують проти зростання цін на паливо


У час коли провідні компанії переробки нафти повідомляють про рекордні прибутки, американські водії вантажних автомашин чи не найбільше відчувають на собі тягар стрімкого росту цін на дизельне паливо. Водії, організували вже другий протест у столиці Сполучених Штатів.

На відміну від інших демонстрацій, під час яких понад усе чути людські голоси, учасники нещодавньої демонстрації тиснули на дослівно сотні клаксонів своїх вантажних автомобілів. Саме так вони виявляли незадоволення значним подорожчанням дизельного пального. Група, яка називає себе “Об’єднання водіїв і громадян” каже, що водії вантажівок – це економіка нації, бо саме вони перевозять життєво необхідні товари.

Томас Спруїл працює у фірмі далекобійників у штаті Меріленд. Якщо почнуть прогорати компанії на кшталт його, – каже він, – без роботи залишаться не лише водії:

“Ці компанії становлять кістяк Сполучених Штатів і без них ми залишимося ні з чим. Треба, щоби хтось нас почув та усвідомив, що без зниження ціни на нафту, країна постане перед великою проблемою”.

Організатори автопротесту кажуть, що загалом у заході були задіяні 350 автомашин. Через зріст цін багато хто з водіїв ледве зводить кінці з кінцями, – каже організатор демонстрації Джоя Нурі:

“Багато з них мало не ціле життя збирали гроші, щоб придбати власну техніку. А нині ціна на паливо така висока, що вони готові повернути ту техніку банкам, які надали їм позичку. Їм вже не по кишені сплатити позички за машини, бо левова частка заробітку йде на оплату доріг і пального”.

Як каже Нурі, водії хочуть те ж саме, що й решта американців: припинити надавати великим нафтовим компанія податкові пільги, сума яких за останні десять років досягла 18 мільярдів доларів. Як каже Джоя Нурі, водії вимагають, щоб ці гроші використовували як субсидії на паливо для всіх:

“Вони вимагають, щоб вартість пального не перевищувала двох доларів за галон. І не лише для них самих, а й для вас і для мене. Вони хочуть, щоб США припинили накопичувати нафтові резерви та розповсюдили накопичені нафтопродукти. Ми всі водії і повинні змінити щось”.

Мета протесту, – кажуть далекобійники, – довести до відома уряду, що високі ціни на паливо ускладнюють життя не лише водіїв, а й власників малих бізнесів та загалом пересічних американців.

Відео - найголовніше

США наклали на Росію понад півтисячі нових санкцій. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:16 0:00
XS
SM
MD
LG