Спеціальні потреби

Олімпійський вогонь у США зустрічатимуть протестами


Бойкотувати церемонію відкриття Олімпійських ігор в Пекіні закликає Президента США кандидат на право представляти американських демократів на президентських виборах Гілларі Клінтон. Це вже не перший заклик з табору демократів, однак Джордж Буш наполягає, що планує взяти участь у церемонії, оскільки це спортивна, а не політична подія.

Тим часом, олімпійський вогонь, прибув до Сан-Франциско, єдиної зупинки у Сполучених Штатах. Як і в Європі, де вогонь супроводжували демонстрації протесту, в Америці готуються масові акції.

У понеділок, ще перед тим як вогонь прибув до Сан-Франциско, на символі міста, так званому Золотому мості, з’явилися гасла із закликами звільнити Тибет. Троє альпіністів розгорнули транспаранти на висоті понад 30 метрів. За словами поліції, пронести спорядження на міст їм вдалося, заховавши його у дитячому возику. Правоохоронці заарештували кілька членів цієї ж групи, що паралельно організували протест на пішохідній частину мосту. Загалом, поліція Сан-Франциско готується до масових протестів у середу, коли розпочнеться офіційна хода олімпійського вогню містом. Правоохоронці обіцяють, що подію не буде відмінено, однак маршрут ходи може бути змінено.

Висловити свій протест до Сан-Франциско з’їжджаються люди з усієї країни. Бані Макала координує прибуття та розміщення учасників акції протесту:

“Це найбільша нагода, яка коли-небудь випадала тибетському народові аби повернути собі свою країну”.

Вогонь – традиційний символ миру та гармонії, цього разу перетворився на символ протесту. Чимало тибетців, які приїхали до Сан-Франциско, бояться, що якщо насильство подібне до акцій в Лондоні та Парижі, повториться у США, це нанесе шкоди їх філософії миру.

Вже понад два тижні тибетці щовечора проводять релігійну службу в одному з районів Сан-Франциско. До міста прибувають не лише прихильники незалежності Тибету. Сюди їдуть люди, аби висловити протест проти позиції Китаю у суданському Дарфурі, у Бірмі, переслідування китайською владою членів руху Фалунь Гун.

У середу очікуються понад десять тисяч демонстрантів. Один з атлетів вже відмовився нести смолоскип, саме через побоювання за власну безпеку. А сам олімпійський вогонь відразу після прибуття до Сан-Франциско, переховують у таємному місці.

XS
SM
MD
LG