Спеціальні потреби

Медведєв ефективний в бізнесі, але мало відомий в дипломатії


У неділю росіяни обиратимуть нового президента країни. Хоча у виборах бере участь чотири кандидати, ніхто не сумнівається, що 42-річний Дмитро Медведєв стане наступним президентом Росії. Однак, що відомо про цю людину, яка ніколи не була професійним політиком? Лілія Шевцова експерт фонду підтримки миру імені Карнеґі:

“До сьогоднішнього дня, Медведєв був ніким, якщо говорити про публічну дипломатію. Він дуже гарний менеджер, це ми знаємо точно. Він досить ефективно вів свій власний бізнес. Він прекрасний апаратчик і керівник”.

Критики, звинувачують теперішню російську владу у знищенні вільної преси та демократичних інституцій. А опитування свідчать, що нинішнього Президент Володимира Путіна підтримує понад 70% росіян. Популярність Медвєдєва також швидко зростає. Дві третини громадян Росії говорять, що довіряють йому як політику, оскільки його підтримує Путін. Медведєв відмовився брати участь у теледебатах з іншими кандидатами, мовляв немає сенсу у демагогії.

Євген Волк, експерт Фундації “Спадщина” зазначає: “Медведєв найбільш лояльний до Путіна кандидат. Вони працювали разом майже два десятиріччя. А політичну та професійну кар’єру сам Медведєв зробив виключно завдяки Путіну”.

Однак, у разі обрання, Медведєв навряд чи матиме таку ж саму силу та вагу як Путін. Діючий президент не одноразово заявляв про своє бажання залишатися при владі, і вірогідно, буде Прем’єр-міністром Росії.

Лілія Шевцова дотримується цієї ж думки: “Ми вже зараз знаємо хто буде господарем Кремля. Проблема в тому, що ми не знаємо хто керуватиме Росією. Ми досі не знаємо за якими правилами буде йти гра”.

Якщо Медведєв стане президентом, йому у спадщину від Путіна дістанеться країна, яка наповнилась грішми завдяки високим цінам на енергоносії. Однак, залишаться і проблеми, як то інфляція. За прогнозами економістів, інфляція може сягнути 15% цього року. І це, не зважаючи на заморожені державою ціни на такі товари як хліб, молоко, олія та яйця.

Євген Волк каже: “І це дуже серйозне ускладнення для Медведєва. Витрати держави сьогодні випливуть на поверхню за чотири п’ять місяців після приходу Медведєва до влади. Проблеми, які спіткають Медведєва у перші ж місяці його президентства можуть зашкодити його іміджу та популярності”.

Зараз росіяни сприймають Медведєва як друга та соратника Путіна. Однак, на думку Волка, у разі виникнення економічних проблем, Медведєв, можливо, буде вимушений обрати свій, відмінний від Путіна шлях їх вирішення:

“Історія свідчить, коли деякі люди приходять до влади, вони можуть змінитися. І те що виглядає як лояльність Медведєва до Путіна, може змінитися”.

Прикладом цього є сам Володимир Путін. Після того як у 1999-му році Борис Єльцин привів його до влади, він поступово згорнув усі демократичні реформи настільки, що чимало критиків кажуть, що для відродження демократичних інституцій в Росії потрібні будуть роки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG