Спеціальні потреби

Діти на роботі – нова тенденція в американських офісах


Що робити батькам, коли у родині поповнення – іди у декретну відпустку чи повертатися на роботу? Остання тенденція в американських офісах може стати вирішенням старої проблеми. І, можливо, скоро не доведеться робити такий складний вибір.

32-річна Памела Крозьє працююча мама. Кожний день вона бере зi собою в офіс свою шестимісячну доньку:

“Коли іду на роботу, в одній руці слінг, в іншій – кава, в кишені – мобільний телефон, головне не втратити рівновагу на підборах”.

Норі майже шість місяців. І з кожним днем, як вона стає більш активною, впоратися стає все важче. Памела досвідчений продюсер рекламної продукції. Вона працює в техаській компанії “Т-3 ”, де дозволяється приносити на роботу немовлят віком від півтора до восьми місяців. Поки вони не починають повзати. Памела Крозьє щаслива, що має таку можливість:

“Це просто чудово. Мені не довелося відразу віддавати її у дитячій садок. Вона зі мною і на зустрічі, вона страшно комунікабельна”.

Найскладніше – це звичайно стовідсотково віддаватися одночасно двом роботам – офісній та материнській. Однак новонароджені в офісах – питання неоднозначне та викликає ряд дискусій. Виконавчий директор Торі Джонсон організації працевлаштування жінок зазначає:

“Насправді на роботі ми намагаємось за будь-якої ціни уникнути конфронтації. Так що я б не змогла підійти до когось та сказати, знаєш, плач твоєї дитини мене дратує. Це несправедливо, з мене досить”.

Багато хто каже, що така толерантна щодо присутності дітей в офісі політика є ідеальною для молодих батьків, оскільки останні мають можливість провести більше часу зі своїми новонародженими у перші місяці їх життя. Втім, Торі Джонсон зазначає, що у такій ситуації можуть виникнути і серйозні проблеми:

“Чи це справедливо по відношенню до інших? На це часто негативно реагують колеги, діти яких вже дорослі, чи, наприклад, ті, хто не має дітей. Вони нерідко відчувають, що з такими молодими батьками просто няньчаться”.

Ґей Ґеддіс засновниця та виконавчий директор цієї лагідної по відношенню до дітей рекламної компанії зазначає:

“Насправді, так сталося через необхідність. Наші чотири колеги, які займали ключові посади у компанії, завагітніли майже одночасно. Я злякалась, що вони покинуть роботу і запанікувала, побоюючись, що не зможу знайти їм заміну. Тоді я подумала, чому не спробувати дозволити їм приносити своїх новонароджених на роботу”.

За останні 11 років персонал фірми виріс з 30 до 250 працівників. Нові офіси з’явилися в Остині, Нью-Йорку, Сан-Франциско, а невід’ємною частиною робочого колективу стало понад 40 дітей.

Така корпоративна політика говорить іншим робітникам та клієнтам, що ця компанія насправді дбає про людину, а не лише працівника.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG