Спеціальні потреби

Відбувся з’їзд Асоціації українських правників Америки


Правові аспекти ситуації в Україні напередодні і після виборів, серед іншого обговорюють цими днями члени Асоціації українських правників Америки, що зібрались у Вашингтоні.

Це вже тридцятий щорічний асоціації, яка об'єднує юристів, адвокатів, суддів та студентів права українського походження, що працюють у Сполучених Штатах. Створена вона для того, аби допомагати вихідцям з України закріпитися в юридичній сфері Америки а також представляти інтереси української діаспори в правових питаннях.

Члени асоціації працюють в найбільших юридичних компаніях Америки, адвокатурі та судах. Одним з напрямків роботи асоціації є співпраця з юристами та суддями з Україні, і розбудова правової системи в Україні.

Детальніше про діяльність Асоціації українських правників Америки розповів її президент Андрій Підгірський у розмові з Мирославою Ґонґадзе.

МҐ: Чи ставите Ви перед собою завдання допомагати розвитку правової системи в Україні і якщо так то чого вдалось досягти?

АП: Упродовж 30 років наша організація допомагає Україні у багатьох правових питаннях. Наприклад, члени асоціації з початку 90-их років їздять на Україну і допомагають у створенні правової держави та законотворчої діяльності. Одним із членів нашої організації є суддя Богдан Футей, який відомий у розвитку конституційної реформи на Україні. Інші члени асоціації проводять в Україні навчання адвокатів та суддів.

МҐ: Думаю, що не помилюсь, якщо скажу, що практично кожен громадянин України зіштовхувався з недосконалістю судової системи в Україні. Як Ви як американський юрист, який також має українську юридичну освіту, оцінюєте стан правової системи в Україні?

АП: Безумовно, Україні потрібно розвивати законодавство у багатьох сферах. Основний закон також потребує змін. Але це має вирішити угода між політичними партіями. Окрім цього, за прикладом США, чи розвинутих країн Європи, в Україні також повинні бути змінені й економічні закони, які діють у сфері податків, фінансового права та цінних паперів. Треба брати за приклад законодавчі акти інших розвинених країн, аналізувати їх, та адаптувати до української ситуації.

МҐ: Немало молодих людей в Україні мріють здобути юридичну освіту. Чи могли б вони здобути кваліфікацію, щоб практикувати не лише в Україні, але й у США і яка у них фінансова перспертива?

АП: У свій час я був одним із таких українських юристів, який отримав стипендію від Українсько-американської асоціації адвокатів. Багато юридичних університетів Америки надають стипендії для здібних студентів, які також можуть підняти рівень цих університетів.

Наша асоціація також має два фонди, які ми створили ще у 80-их роках. Детальнішу інформацію ви можете знайти, завітавши на наш веб-сайт www.uaba.com.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG