Спеціальні потреби

Яценюк: НАТО – основний стратегічний напрям України


Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк підтверджує, що попри внутрішні дискусії, членство в НАТО залишається стратегічною метою держави. Про це він заявив в Осло під час зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств країн-членів альянсу. Пан Яценюк також сказав, що Україна не потребує посередництва у переговорах президента та прем'єра.

Аресеній Яценюк вперше бере участь у подібних зустрічах як міністр закордонних справ. Він визнав, що політична ситуація в Україні нині складна, проте висловив впевненість, що українським політикам вдасться порозумітися, до того ж без допомоги іноземних посередників:

“Ми не хочемо в будь-якому випадку залучати альянс до владнання наших внутрішніх тимчасових проблем”.

Президент НАТО Яап де Хоф Схеффер висловив надію, що конфлікт між гілками влади буде подолано цивілізовано:

“Ми знаємо, що зараз складні часи для України. Вони непрості й для Вас, пане міністре. Але я впевнений, що ви подолаєте ці виклики згідно із демократичними нормами, якими власне й керується наш альянс”.

Водночас Арсеній Яценюк запевнив, що, не зважаючи на внутрішні протиріччя, стратегічний курс України на членство в НАТО не змінився:

“Український курс на євроатлантичну інтеграцію закріплений у наших законах. Цю позицію неодноразово підтверджував як президент, так і прем’єр-міністр. Тобто рішення про вступ України у НАТО нині залежить тільки від результату референдуму”.

Так само НАТО готове чекати поки Україна пройде усі внутрішні процедури та буде готовою до тісніших стосунків з альянсом, каже Схеффер. Він називає двосторонні стосунки добрими і не вважає, що за останній рік вони погіршилися, попри заяви деяких скептиків:

“Перед нами ще багато викликів. Сьогоднішня зустріч показує, що ми готові шукати відповіді на ці виклики разом. Двері до НАТО все ще залишаються відкритими. Але звичайно самі українці та влада, яку вони обрали, мусять визначати шляхи нашої майбутньої співпраці”.

Міністр Яценюк запевнив, що найближчим часом в Україні завершиться робота над планом спільних дій з альянсом:

“Я глибоко переконаний, що в найближчому майбутньому ми законодавчо затвердимо план дій. Потрібні ще деякі внутрішні бюрократичні процедури, для того, щоб нарешті увести в дію річний цільовий план на 2007-ий рік”.

Яценюк також несхвально відгукнувся про спроби різних політичних сил України спекулювати на темі співпраці з НАТО.

XS
SM
MD
LG