Спеціальні потреби

Візит Лужкова в Україну закінчився скандалом


В Україні триває скандал довкола висловлювань мера Москви Юрія Лужкова. Як відомо, він піддав сумніву належність Криму Україні, що вже викликало негативну реакцію українського Міністерства закордонних справ. Тепер з цього приводу висловилася і Служба безпеки України.

Юрія Лужкова вже визнавали персоною нон грата в Україні. Його приїзди як правило, закінчують дипломатичними скандалами. Мер Москви та лідер партії “Отечество” славиться своїми заявами про російський статус Севастополя та навіть усього Криму. Не минулося й останнього разу, коли Лужков приїхав до Криму, аби відкрити культурний центр – “Дім Москви”. Під час приїзду він знову висловив сумніви щодо належності Криму Україні і закликав кримчан брати участь в акціях протесту, які мають політичний характер.

МЗС відразу назвало це прямим втручанням у внутрішні справи іноземної держави. Однак прес-служба Лужкова назвала цю заяву українських дипломатів “галюцинаціями прес-служби українського МЗС”. Більше того, у прес-службі московської мерії сподіваються, що “погрози українських представників МЗС вжити щодо мера російської столиці відповідних заходів отримають належну оцінку українського суспільства”.

Щодо реакції суспільства, навряд чи в Україні буде єдина думкам щодо цих заяв, однак МЗС у цій справі підтримала Служба безпеки. Після проведеного розслідування прес-секретар СБУ Марина Остапенко заявила:

“СБУ у співпраці з Міністерством закордонних справ України чітко з’ясувала, що делегація уряду Москви, яку очолював пан Лужков, не мала жодних повноважень на те, щоб коментувати зовнішню політику України, а тим більше – висловлюватись щодо її територіальної цілісності”.

Представники СБУ також нагадали, що згідно із ст. 25 Закону України “Про правовий статус іноземця в Україні”, до порушника може бути застосовано як притягнення до адміністративної відповідальності, так і закриття в’їзду на територію України в інтересах безпеки або охорони громадського порядку.

Марина Остапенко також зазначила, що на сьогодні СБУ здійснює юридичну оцінку висловлювань російської делегації, за результатами якої буде прийнято відповідне рішення.

Співробітники Служби провели попереджувально-профілактичну бесіду з представниками “Дому Москви” у Севастополі про неприпустимість використання іноземного представництва як інструмента втручання у внутрішні справи України, а також для дестабілізації громадсько-політичної та міжнаціональної ситуації на півострові.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG