Спеціальні потреби

Український вертеп можна побачити і у Вашингтоні


Щороку у Вашингтоні мормонська церква міста організовує фестиваль світел, у рамках якого проходять виступи різних колективів. Українське товариство “Сила Духу” з Філадельфії ось уже три роки поспіль знайомить відвідувачів з українськими традиціями святкування Різдва.

Фестиваль світел мормонська церква Jesus Christ of Latter-day Saints проводить вже 29 років. На створення феєрчного шоу йде понад 450 тисяч вогників. У рамках фестивалю Товариство “Сила Духу” показує український вертеп за власною ініціативою і за свій кошт. Українських дітей навколо себе об'єднали Дана та Роман Лунь. Грошей їм за це ніхто не платить, сценарій до вертепу, костюми все придумано і зроблено власноруч, під керівництвом Дани Лунь. Товариство поставило собі за мету не лише підтримувати свої історичні традиції, але і знайомити з ними американське суспільство.

Сценарії вистав написаний українською мовою, але для мистецтва мова не важлива, – каже Дана Лунь.

І хоча все відбувається під керівництвом дорослих, головні герої вертепу – діти, яких на чужині об'єднала культура пращурів.

Христофор Кріль народився в Америці, а Оленка Михайлюк родом зі Львова. Діти кажуть, що їм дуже цікаво брати участь у такому дійстві і вони охоче приходять до пані Дани.

Завдяки зусиллям Дани Лунь, на фестивалі світел цього року працює невелика виставка українських ляльок. Щороку на фестиваль приходить понад 200 тисяч людей, які завдяки товариству “Сила Духу” мають можливість ознайомитися з українською культурою.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG