Спеціальні потреби

Тимошенко різко критикує уряд Януковича


В той час як уряд Віктора Януковича високо оцінює свої досягнення за перші 100 днів, опозиція вдається до нищівної критики. Юлія Тимошенко скликала прес-конференцію під назвою “Сто днів уряду Януковича – сто бід”.

Новий дотеп від Тимошенко. Після ста днів нинішнього уряду доведеться відзначати 9 днів і потім 40 днів. В той час як перший ювілей перебування при владі навертає урядовців до переможних реляцій, опозицію він надихає на чорний гумор. До перелічених Віктором Януковичем трьох найбільших досягнень його Кабінету – економічна стабільність, зростання ВВП та покращення стосунків з Росією – Юлія Тимошенко додає знущальний коментар. Вона рада, що Янукович за час перебування в Кабміні навчився рахувати до трьох. За оцінкою лідерки опозиції, ніякої економічної стабільності насправді нема, оскільки інфляція зросла у 7 разів. Немає й зростання ВВП – навпаки, темпи знизились удвічі. Про стосунки ж з Росією, за її словами, промовисто свідчить ціна на газ.

На прес-конференції Тимошенко апелювала до цифр, запропонувавши порівняти 100 днів свого уряду та уряду Януковича: вона не міняла комунальних тарифів – він їх підняв у два з половиною – чотири рази; ціна на газ при ній була 50 доларів, тепер 130; в бюджеті її уряду мінімальні пенсії були збільшені на 75%, в бюджеті Януковича – на 5.

«Теза “покращення вашого життя вже сьогодні” за 100 днів уряду Януковича виглядає як тарифи – збільшено, пенсії та зарплати – заморожено, бюджет – розкрадено, країну принижено і бандитизм відновлено. Уряд Януковича і його 100 днів це практично фільм в прискореному режимі десяти років правління Кучми. Просто це рік за десять. Звикайте. Якщо раніше з бюджету за 10 років крали 45 мільярдів гривень, зараз будуть це робити за 100 днів уряду Януковича».

За словами Тимошенко, такими діями уряд Януковича сам себе поховає. Коли люди отримають плажіки за комунальні послуги, то це буде найкраща рекламна листівка кампанії Януковича, каже лідерка БЮТ. І радить наймати регіоналам уже не політтехнологів, а Кашпіровського і Чумака, щоб зупиняти ненависть, яка наростатиме до цього уряду, у тому числі серед біло-блакитного електорату.

Заяви Януковича про досягнення його Кабінету Тимошенко кваліфікує як “камеді клаб”. І особливо знущається з тези прем`єрської промови, виголошеної в Українському домі, про “зацікавленість уряду у конструктивній взаємодії з президентом”:

«Ще пройде не 100, а 10-20 днів, і президент і прем`єр почнуть двері один одному в домах підпалювати. Тому що сьогодні хтось комусь дороги перекриває, хтось комусь укази ветує, хтось комусь постанови. Я думаю, все, що стосується співпраці президент і прем`єр нагадує так званий стокгольмський синдром – це коли заручники і терористи, коли довго знаходилися разом, вони починали майже любити один одного».

Згадуючи про команду Януковича, лідерка опозиції також не обминає нагоди повправлятися у дотепах:

«Якщо раніше у нас були любі друзі, то Янукович тепер звертається дорогі друзі. Я думаю, дійсно дорогі, бо ще жодні друзі так дорого країні не коштували. Це будуть найдорожчі друзі».

І полишає всякі жарти, відповідаючи на запитання про те, чи прийде вона 22 листопада, в річницю помаранчевої революції на Майдан:

«Мені здається, що не на Майдани треба ходити, язиками плескати, а повертати владу і принципи, оголошені на Майдані. А інакше це просто найкраща подія в житті нашого народу перетворюється в театр абсурду. Я не дам, щоб так було. Занадто люблю Майдан, щоб його в це перетворили», -- сказала головна опозиціонерка.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG