Спеціальні потреби

Як у США боряться з пияцтвом серед підлітків


Алкогольні напої в Сполучених Штатах можна вживати лише тим, хто досягнув 21 року. Але деякі неповнолітні цей закон порушують, що призводить до трагічних результатів. Втім, у США є урядова кампанія, яка намагається зарадити проблемі пияцтва серед підлітків.

Хоча сідати за кермо напідпитку не можна нікому, найбільш небезпечними водіями під дією алкоголю стають підлітки. Дослідники дійшли висновку, що незалежно від того, з якої країни чи культури не походили б неповнолітні, алкоголь однаково негативно впливає на їхнє здоров'я та поведінку. І хоча у США рівень пияцтва серед підлітків знизився за останні два десятиліття на понад 20 відсотків, він усе ще достатньо високий, - вважає 20-річна Жаклін Гакет. «Про масштабність проблеми свідчить той факт, що п'ять мільйонів старшокласників бодай раз на місяць безмірно пиячать», - говорить вона.

Жаклін - активістка руху за відповідальну поведінку серед неповнолітніх. Свої погляди вона виклала учасникам зустрічі, проведеної в рамках кампанії Федеральної Торговельної Комісії із запобігання пияцтву серед неповнолітніх. Не останнє слово в кампанії відведене і виробникам алкогольних напоїв. Вони представлені серед інших і організацією «Рада століття». Її місія - виявляти, звідки американські підлітки дістають напої. Групу очолює колишня конгресмен США - Сюзан Молінарі, яка говорить так: «65 відсотків неповнолітніх, які призналися, що пили кажуть, що мали доступ до напоїв удома, або через друзів». Пані Молінарі каже, що дорослі часто не усвідомлюють небезпеки, яку становить для неповнолітніх алкоголь. «Мало не кожен п'ятий дорослий не бачить нічого хибного в тому, що підліток вживає алкоголь у себе вдома», - додає вона. Утім, самій лише поліції проблеми не подолати, бо запобігти пристрасті неповнолітньої молоді до гарячливих напоїв можна лише у тісній співпраці уряду з батьками і громадськістю.

XS
SM
MD
LG