Спеціальні потреби

Український «кокус» звернувся до Буша


Напередоднi самiту Великої вiсiмки в Санкт-Петербурзi український кокус - група американських конгресменів, які проявляють особливий інтерес до України - звернулася з відкритим листом до Президента Буша.

Законодавцi закликають його ще раз підтвердити намір США підтримати рух України до євроатлантичної інтеграції, переконати Росію не використовувати залежність України від російського газу в політичних цілях і, беручи до уваги, що в Україні сформовано урядову коаліцію, - в якнайкоротшому часі відвідати Київ.


Повний текст листа (переклад Голосу Америки):

Пане Президенте,

В час, коли Ви готуєтеся до подорожi в Санкт-Петербург та до нарад з керiвниками Великої вiсiмки, двопоартiйний український кокус в Конгресi висловляє Вам вдячнiсть за пiдтримку, яку Ви виявляєте процесам розвитку України як сучасної демократичної європейської держави. Ми просимо, щоби Ви використали цi наради, щоб звернути увагу Ваших колег у Великiй вiсiмцi на кiлька питань, що стосуються України.

У двостороннiх зустрiчах iз захiдно-європейськими та канадським лiдерами ми надiємося, що Ви наголошуватимете на Вашiй пiдтримцi справи iнтеграцiї України у євро-атлантичне спiвтовариство. Помаранчева революцiя та березневi парламентськi вибори продемонстрували, що українцi рiшуче обрали шлях демократiї. I хоч цей шлях, як це буває в усiх країнах, що проводять у себе демократизацiю, не буває без перешкод, в наших iнтересах, як також в iнтересах Європи – заохочувати Україну йти прикладом центрально-європейських та балтiйських держав, якi протягом останнiх десяти рокiв здiйснили передiх до демократiї та ринкової економiки.

Ми вважаємо, що Захiд зараз повинен дати Українi два важливих сигнали, якi Ви могли б обговорити зi своїми захiдними колегами. По-перше, Україна протягом останнiх пiвтори року зробила значний прогрес у наближеннi себе до стандартiв, необхiдних для входження в НАТО. Якщо новий український уряд пiдтримає прагнення Президента Ющенка наблизитись i, кiнець-кiнцем, iнтегруватися в НАТО, Альянс повинен бути готовим пiдтримати це прагнення.

Друге питання стосується ймовiрного вiдновлення українсько-росiйських переговорiв щодо цiни на природний газ. Цi переговори безпосередньо стосуються також Європи, оскiльки переважна бiльшiсть газу, який вона отримує з Росiї, перекачується через Україну. Сполученi Штати повиннi дати зрозумiти, що хоч Україна повинна платити ринковi цiни за енергоносiї, цi цiни повиннi впроваджуватися по-етапно, щоб уникнути негативних наслiдкiв для української економiки. Сполученi Штати i Європа також повиннi рiшуче заохочувати Україну та Росiю укласти у цiй справi мiж собою вiдкриту та прозору угоду.

Ми сподiваємося, що на аналогiчних моментах Ви наголошуватимете у Ваших розмовах з Президентом Путiним. Зокрема на тому, що Росiя не повинна пiддаватися спокусi використати в полiтичних цiлях залежнiсть України вiд поставок росiйського газу. Це лише б пiддало сумнiву надiйнiсть Росiї як енергопостачальника на мiжнародних ринках. Крiм цього, ми рекомендуємо, щоби Ви в чiтний спосiб пiдтвердили Президенту Путiну свою пiдтримку прагнень України iнтегруватися у євро-атлантичне спiвтовариство, в тому числi в НАТО.

Крiм цього, оскiльки в Українi уже сформувано парламентську коалiцiю, ми надiємося, що Ви якнайскорiше вiдвiдаєте Київ. Це було б найефективнiшим пiдтвердженням дальшої пiдтримки Сполученими Штатами полiтичних та економiчних перетворень в Українi.

Ми бажаємо Вам плiдних дискусiй у Санкт-Петербурзi.

З повагою,

(пiдписи членiв Конгресу Сандера Левiна, Курта Велдона, Марсi Каптур, Роскоу Бартлетта, Роберта Ендрюса, Говарда Бермана, Шеррода Брауна, Джiма Ґерлака, Морiса Гiнчi, Деннiса Кусiнiча та Майкла МакНалтi)

(загалом кокус налiчує 43 члени – ред.)

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG