Спеціальні потреби

Британія надішле додаткові війська до Афганістану


Уряд Великобританії зазначає, що, враховуючи солдат, які будуть направлені до Афганістану в найближчому майбутньому, військовий контингент країни в південній частині Афганістану налічуватиме чотири з половиною тисячі солдат. Їх завдання – протистояти постійно зростаючій загрозі, що становить талібський режим.

Британія очолює місію НАТО в провінції Хельманд, що межує з Пакистаном, та відома своїм виробництвом опіуму з зернят маку та повним беззаконням.

Прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер спростовує твердження журналістів про те, що Британські військові не були підготовлені до такого високого рівня протистояння з боку талібів:

«Якщо ми продовжуватимемо підтримувати афганців у їх прагненнях до демократії у будь-який спосіб, це не дозволить їм повернулися до свого минулого, що призвело до жахливих подій 11-го вересня 2001 року», - зазначив пан Блер. «Отже, ми маємо дуже чітку місію і ми завжди знали, що виконання такої місії буде дуже складним».

Екс-заступник міністра оборони Великобританії Тімоті Гарден каже, що війна в Іраку відвернула увагу від неспокою в Афганістані. Гарден наразі займає посаду речника з питань оборони опозиційної ліберально-демократичної партії.

«Ми маємо серйозну проблему в Афганістані, і це є причиною теракту 2001-го року. Ми маємо стабілізувати країну. Ми обіцяли, що це зробимо. Ми дещо сповільнили темпи нашої роботи через те, що відволіклися на Ірак», - заявив Гарден.

Британські посадовці заявляли від початку, що війська, направлені до провінції Хельманд минулого року, мали на меті відбудову місцевості, і аж ніяк не військові дії. Однак, Секретар оборони Дес Браун зазначив, що прибуття Британських військових у значних кількостях минулого місяця дещо, здається, пожвавило активність талібів.

Секретар з міжнародного розвитку Хіларі Бенн зауважила, що безпека є найважливішою умовою, виконання якої передує будь-яким зусиллям розвитку та розбудови.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG