Спеціальні потреби

Спостерiгачi позитивно оцiнюють кампанiю


Виборча кампанія в Україні проходить вільно і без значних порушень. Так вважають міжнародні спостерігачі, які продовжують прибувати в Україну. Серед них - місії спостерігачів від Світового конгресу українців, Конгресу українців Канади та Українського конгресового комітету Америки.

Неточності в списках виборців і можливість черг на дільницях. Лише ці дві технічні проблеми ставлять на карб нинішнім українським виборам західні спостерігачі. Загалом, за їх висновком, кампанія проходить вільно і без адміністративного тиску, чим помітно різниться від минулої президентської. Говорить Генеральний секретар Світового конгресу українців Віктор Педенко:

«Я не відчуваю цієї політичної напруги, яка була на президентських виборах. Я бачу, що переважно всі провідники політичних сил мають доступ до засобів масової інформації; усі партії, усі блоки, усі фракції себе представляють, роздають літературу».

Світовий конгрес українців направив на ці вибори 221 офіційного спостерігача. За словами пана Педенка, українці світу очікують справді демократичних виборів:

«Світ сподівається, Україна сподівається, що вони будуть демократичні, прозорі, і ми хочемо бути свідками і сказати світові після закінчення, що таке відбулося».

Своїх спостерігачів прислав в Україну і Український конгресовий комітет Америки. Офіційно зареєструвалися 208 осіб. Виконавчий директор Комітету Тамара Гало також має від кампанії лише позитивні очікування:

«Після виборів ми сходимося і будемо мати офіційну заяву про хід виборів тут в Україні, і сподіваємося, що це буде демократичний процес».

Окрім двохсот восьми американців, спостерігати за українськими виборами приїде 150 канадців. Говорить голова місії, надісланої Конгресом українців Канади, Павло Грод:

«Українська демократія залежить від права українського народу чесно і прозоро обирати свою владу. Наші обов`язки як міжнародних спостерігачів полягають у забезпеченні права українського народу на вільний вибір».

Західні спостерігачі особливо наголошують на своїй незаангажованості. Посланці від Світового конгресу українців, Українського конгресового комітету Америки, Конгресу українців Канади кажуть, що не представляють жодних урядових структур і є добровольцями, якими рухає бажання особисто посприяти демократичним перетворенням в Україні. Причому вони вказують, що роблять це за свій власний кошт.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Каякінг з протезом — досвід ветерана ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG