Спеціальні потреби

Ющенко осудив карикатури на пророка Мухамеда


Українці продовжують спостерігати за хвилею насильства у Європі та Азії, яку спричинила публікація карикатур на пророка Мухамеда. В Україні скандальні фото передрукувала газета «Сегодня». Президент Ющенко, тим часом, осудив публiкацiю карикатур.

Про насильство та акції протесту, які спричинив факт публікації у західній пресі карикатур на пророка Мухамеда, українці чують щодня. Цій темі центральні медіа приділяють чимало уваги. Однак, побачити карикатури могли лише ті, хто читав газету «Сегодня». Це видання було єдиним, яке надрукувало скандальні фото. Тепер головному редактору газети довелося виправдовуватися. Він офіційно попросив вибачення у всіх тих, кого образили публікації в газеті.

Таких вибачень від газети «Сегодня» вимагали представники 17 мусульманських організацій, які працюють на території України. Втiм до акцій протесту з цього приводу в Україні поки що не дійшло.

Досить швидко на скандал відреагував і президент Ющенко. Його прес-секретар Ірина Геращенко заявила, що Віктор Ющенко вважає некоректними будь-які публцікації щодо подібних тем:

«Ми вважаємо некоректною будь-яку публікацію, будь-який матеріал, будь-які дії, що можуть ображати національні або релігійні почуття громадян, і тому президент України засуджує будь-які появи нетерпимості і ксенофобії».

Від імені президента Геращенко звернулася до представників ЗМІ з проханням демонструвати максимальну делікатність у темі міжнаціональних відносин. Вона підкреслила, що порушення принципів рівності може призвести до виникнення напруженості в різних конфесіях і в країні вцілому.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG