Спеціальні потреби

Ющенко в парламент таки не прийшов


На сьогодні планувалося засідання парламенту за участі уряду та президента. Однак, як виявилося, сам спікер Литвин радив Віктору Ющенку не приїжджати до парламенту. Відтак межі компромісу депутати визначали між собою.

Замість відвідин парламенту український президент поїхав купатися, в ополонці. Як виявилося пізніше, Володимир Литвин знав про те, що Ющенка не буде, він сам йому порадив не приходити, аргументуючи це тим, що депутати будуть висловлювати претензії.

Сам Литвин, який головував на погоджувальній раді фракцій та груп, запропонував власний варіант виходу з кризи. Цей план включає присягу суддів Конституційного суду, часткове переформатування уряду, уточнення до постанови щодо підтвердження повноважень уряду, ухвалення закону про президента та Кабінет міністрів, а також регламенту", - сказав він.

Однак, такі пропозиції не були підтримані депутатами. Кожна з фракцій продовжує стояти на своєму. Прихильники Тимошенко згодні на переголосування постанови про відставку уряду, однак спочатку наполягають на денонсації газових умов з Росією.

Натомість під кінець дня з`явилися умови від президента, щоправда озвучені іншою людиною – міністром юстиції Сергієм Головатим. Він каже, що Ющенко до Верховної Ради не прийде до тих пір, як депутати не скасують постанову про відставку та не приймуть присягу суддів Конституційног суду. Як відомо, цей орган може винести вердикт, чи конституційною була урядова відставка.

І хоч політики в кулуарах говорять про те, що до виборів політична криза в країні наймовірніше буде постійною, все ж прогнозують ближчим часом ротацію деяких міністрів як початок переговорів поміж президентом та парламентськими фракціями.

А для того, аби можливостей для компромісу було побільше, депутати пропонують ще на тиждень продовжити сесію парламенту.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG