Спеціальні потреби

Суд вiдновив Пiскуна на старiй посадi


Печерський райсуд Києва призупинив дію президентського указу про призначення Олександра Медведька на посаду генерального прокурора. Коментуючи рішення суду, екс-генпрокурор Святослав Пiскун заявив, що правова колізія з двома генпрокурорами закінчилася. Схоже, однак, що насправді вона тільки починається.

Піскун виграв уже другий бій, і хтозна, чим тепер закінчиться війна. Слідом за рішенням Шевченківського райсуду про поновлення його на посаді, Печерський районний суд столиці призупинив дію президентського указу про призначення генпрокурором Медведька. Піскун, позов якого проти президента України двічі задовольнили, заперечує закиди про домовленість з суддями і каже – ніяких змов, а лише торжество правосуддя:

«Правова колізія в державі закінчилась, і з сьогоднішнього дня, вірніше, з 1 числа, є в Україні легітимний генеральний прокурор».

Піскун розповідає, що сьогодні на роботу ще не ходив, але вже підписав наказ, яким звільнив нинішніх заступників генпрокурора та призначив інших людей. Він називає прізвища, і хто за яку ділянку відповідатиме. А що – каже Піскун, байдуже, що в нього зараз нема кабінету, адже генпрокурор це посада, а не місце перебування:

«А раптом землетрус, і на Різницькій розвалилася будівля, то що, немає Генеральної прокуратури?».

У ролі генпрокурора Піскун зустрівся навіть з політичними біженцями Мельниченком і Єльяшкевичем та пообіцяв їм додаткову охорону. А у Партію регіонів тепер не піде – каже, що хотів записатися туди лише з остраху переслідувань:

«Я вам скажу відверто, що я звернувся до Партії регіонів включити мене в список тільки після того, коли Луценко і Головатий почали заявляти, що відносно Піскуна може бути відкрита кримінальна справа і Піскун може бути притягнений до кримінальної відповідальності. Да, я не такий герой, як Юлія Тимошенко, я не хочу йти в тюрму… Раптом, ви знаєте, в нашій країні може бути всьо: при нашій владі завтра в мене знайдуть наркотик або зброю, або патрони в кишені – ви що, не знаєте, як це робиться? Може, вас повчити?».

А поки екс-генпрокурор Піскун спілкувався з журналістами, Генеральна прокуратура заявила про оскарження у понеділок ухвали Печерського райсуду. Прес-служба Генпрокуратури повідомляє, що згадану ухвалу суддя виніс “з явним перевищенням владних повноважень”. Як зазначається в повідомленні, Кодекс адміністративного судочинства передбачає розгляд справ щодо рішень, дій чи бездіяльності президента виключно колегією в складі трьох суддів. Окрім того, закон визначає, що генпрокурором може бути лише особа, призначена Указом президента за згодою Верховної Ради. “Такою особою, тобто генпрокурором, є Олександр Медведько”, -- сказано в заяві.

XS
SM
MD
LG