Спеціальні потреби

Українські лiвi відзначили річницю революцiї


Українські ліві відзначили сьогодні чергову річницю Жовтневої революції. За традицією, їх представники у столиці поклали квіти до пам`ятника Ленiну. Згодом вони пікетували урядові будівлі. Міліція каже, що попри очікування, серйозних правопорушень під час масових заходів не було.

Емоції навколо святкування у Києві 88-ої річниці Жовтневої революції почали підігрівати ще напередодні. Сторонники партії прогресивних соцiалiстiв Наталії Вітренко побилися у парку біля пам`ятника Ватутіну із представниками молодіжних націоналістичних організацій.

У понеділок акції лівих виявилися більш масовішими – але переважно мирними. Декілька тисяч людей відзначили свято мітингом на Майдані незалежності та покладанням квітів до пам`ятника Леніну.

Більшість прихильників Жовтневої революції складали люди старшого віку. Саме вони, кажуть соціологи досі вважають події у Петрограді святом, і ображені, як сказала одна із учасниць мітингу, що воно не відзначається на державному рівні.

Свідки кажуть про суперечку, яка виникла між керівниками КПУ та прогресивних соціалістiв. Вони начебто не могли домовитися, в якому порядку їхні лідери покладатимуть квіти до пам`ятника.

Згодом ліві перемістилися до урядових будівель і оточили їх пікетами. Вони вимагали відставки президента Ющенка і уряду. Колони тимчасово перекрили рух автотранспорту на декількох центальних вулицях столиці. Дехто із пікетників кидав в бік будівлі Кабінету Міністрів апельсини.

Порядок у столиці охороняли близько шести тисяч міліціонерів. Правоохоронці побоювалися повторення сутичок, які сталися між лівими та правими радикалами під час святкування річниці створення УПА. Київська влада навіть намагалася обмежити масові акції через суд. Протягом дня молоді люди із правих організацій намагалися перешкодити опонентам. Втім до фізичного контакту не дійшло. Цього разу, за даними прес-служби МВС, сутичок не було.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG