Спеціальні потреби

Кияни вимагають відставки міського голови


Намети та інші атрибути помаранчевої революції можуть знову з’явитися у центрі української столиці. Повторити акції громадської непокори погрожують ініціативні групи киян, незадоволених тим, як київська влада поводиться на ринку нерухомості. Вони кажуть, земельні ділянки під спорудження нових будинків виділяють кулуарно, за хабарі. Часто будівельні майданчики з’являються на місці парків, скверів, дитячих садочків або місць відпочинку.

Іноді нові висотки зводять неприпустимо близько до вже споруджених будинків, говорить керівник коаліції учасників помаранчевої революції Сергій Мельниченко. Їхні мешканці побоюються за свою безпеку. Саме тому блокують будівництво, встановлюють намети на будмайданчиках:

“Хто б із вас прийшов на об’єкт подивився – де сусідні будинки тріскають. Я не знаю, як київська влада дає такі дозволи і погодження на будівництво, яке призведе до фатальних наслідків.”

Втім, учасники протестів мають свою версію. Вони кажуть – місцева влада отримує від забудовників хабарі за земельні ділянки в центрі столиці – до мільйона доларів за кожну. Саме тому вона не зацікавлена у наведенні ладу в столиці. Не дала результатів й ініціатива громадських слухань. Їх провели у всіх десяти районах столиці. Але у представників громадськості склалося враження, що їхні ініціативи проігнорували. Вони пропонують ввести тимчасовий мораторій на виділення землі в Києві до врегулювання ситуації.

Натомість до тих, хто активно протестує, застосовують засоби фізичного і юридичного впливу. Декількох людей побили, проти інших порушили кримінальні справи і арештували майно.

Міська влада вважає, що протестантами керують політичні мотиви та особиста вигода. Кажуть – копають під міського голову Олександра Омельченка. Не змістивши його з посади, уряд не може вплинути на рішення місцевої влади. Адже жоден керівник районів у Києві після помаранчевої революції так і не змінився. Дії протестантів заважають будувати нове житло – а від цього в першу чергу страждають кияни, говорить перший заступник міського голови Валерій Борисов. Він визнає існування проблеми із землею, але каже, що над її вирішенням працюють:

“Великий потік заявок від іноземних інвесторів, які виявляють бажання інвестувати в будівництво в місті. Необхідні певні розпорядження київської міської ради, яка систематизує містобудівну політику. Необхідні більш прозорі механізми надання земельних ділянок.”

Тим часом в умовах дефіциту ціни на нерухомість в українській столиці продовжують стрімко зростати. Лише за останній місяць, кажуть ріелтори, вони підвищилися на 5-6 відсотків. Фахівці кажуть, що тендеція продовжуватиметься принаймні до кінця року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG