Спеціальні потреби

США нададуть Українi правоохоронну допомогу


Американський уряд надасть фінансову допомогу Україні для вдосконалення правоохоронної системи. Відповідну угоду сторони підписали у Києві. Кошти призначені на підвищення кваліфікації суддів, боротьбу із наркобізнесом, торгівлею людьми та відмиванням брудних грошей. Про можливе збільшення фінансування проектів в Україні заявляє і Організація Об`єднаних Націй.

Два мільйони сімсот тисяч доларів надасть американський уряд Україні на боротьбу з корупцією, вдосконалення правоохоронної системи, та зміцнення верховенства права. Відповідний протокол підписали у Києві посол США Джон Гербст та міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, повідомляє прес-служба американського посольства. Протокол детально визначає, на які заходи спрямовуватимуть кошти – а саме технічну допомогу, навчання і придбання обладнання.

До Києва прибуде американський радник з правових питань. Разом з українським прокурорами та суддями він працюватиме над розробкою ефективної системи кримінального правосуддя.

Отримає фінансування і програма підвищення професійної кваліфікації українських адвокатів та суддів. Вона дасть їм змогу пройти підготовку щодо розгляду справ про торгівлю людьми, відповідних нововведень в міжнародному праві. Інструктори адміністрації США з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків проведуть декілька курсів для українських колег. Один із тренингів, присвячений розслідуванню справ про контрабанду наркотиків та вибухових речовин морськими шляхами, відбудеться в Одесі. Частина коштів програми буде спрямована на вдосконалення в Україні системи управління міграційними процесами та підвищення безпеки кордонів.

На церемонії підписання посол Гербст зазначив, що протокол “є важливим кроком у спільних зусиллях урядів двох країн щодо збільшення ефективності здійснення закону в Україні і покращення рівня комунікації й обміну досвідом між правоохоронними відомствами.”

Про можливість збільшення в понад 5 разів допомоги Україні заявила і Програма розвитку Організації Об`єднаних Націй - UNDP. В розробленому спільно з україньским урядом плані передбачено фінансування в обсязі 80 мільйонів доларів. Документ адаптований до висловленого українським керівництвом наміру інтегруватися у європейські структури. Керівництво UNDP висловлює намір покращити співпрацю з Україною в сфері боротьби із поширенням вірусу імунодефіциту і подолання наслідків чорнобильської катастрофи. Ратифікація документа очікується найближчим часом.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Найважливіше з промови Байдена до американців.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:45 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG