Спеціальні потреби

Сьогодні НАСА запускає марсохід з першим міжпланетним гелікоптером


Модель марсоходу Perseverance
Модель марсоходу Perseverance

Американське космічне агентство США НАСА планує відправити п‘ятий марсохід на червону планету. Пуск заплановано на 30 липня 14:50 (за Києвом), і вікно для можливого запуску триватиме до 15 серпня. «Голос Америки» транслюватиме запуск наживо в соцмережах.

Планується, що марсохід прибуде на планету 18 лютого 2021 року.

Цього разу робот вартістю більше двох мільярдів доларів збиратиме зразки ґрунту для аналізу на виявлення можливих свідчень іншопланетного життя. Робот працюватиме на ядерному паливі, що має забезпечити його роботу протягом 14 років - значно довше ніж запланований час місії у два роки. Марсохід запакує зразки ґрунту і залишить їх на поверхні. В 2026 році НАСА планує запустити інший апарат, який забере зразки та доставить їх на орбіту планети. З орбіти зразки забере космічній корабель і доставить їх на Землю.

«Якщо це звучить складно - так і є», - заявила Лорі Глейз, директор планетарної науки НАСА під час брифінгу для преси 17 липня.


Через два місяці після прибуття на Марс, марсохід випустить невеликий гелікоптер, який, за планом, здійснить перший політ на іншій планеті. Для того, щоб провести переліт в розрідженій атмосфері Марса, його лопаті крутитимуться в вісім разів швидше, ніж лопаті вертольота на Землі, пише Business Insider.

Ще одним завданням марсоходу буде зробити дослідницькі роботи, щоб підготуватись до можливого запуску на Марс астронавтів. Одна з програм передбачає вивчення можливостей перетворення марсіанського вуглекислого газу, за якого майже на 95% складається атмосфера планети, на кисень для того, щоб астронавти могли дихати.

Дивіться також: Разом із марсоходом на Марс відправляють штучне "дерево", яке вироблятиме кисень. Відео

XS
SM
MD
LG