Спеціальні потреби

Румунія знову виявила на своїй території рештки дрона після російських бомбардувань України


Українські солдати підрозділу протиповітряної оборони з 93-ї бригади Холодний Яр Збройних сил України у Донецькій області. 28 березня 2024 р.
Українські солдати підрозділу протиповітряної оборони з 93-ї бригади Холодний Яр Збройних сил України у Донецькій області. 28 березня 2024 р.

Румунське міністерство оборони повідомило про виявлення на своїй території, яка межує з Україною те, що названо рештками безпілотного літального апарату (БПЛА).

В офіційному повідомленні сказано про розслідування уламків, “що, як виглядає, походять з повітряного пристрою (дрона), які були виявлені на сільськогосподарських угіддях в Інсула Маре а Браілеі 28 березня 2024 року”.

В Бухаресті не сказали, який це був БПЛА і кому він міг належати, але це повідомлення з'явилося на тлі масованих повітряних бомбардувань України Росією з застосуванням різних типів ракет і дронів.

Румунія минулого року оприлюднювала офіційні застереження Москві, повідомляючи про інциденти на румунській території внаслідок російських бомбардувань у гирлі Дунаю.

Румунська преса повідомляє, що впродовж минулого року було зафіксовано принаймні чотири випадки потрапляння БПЛА на територію Румунії: один з них ніс вибуховий заряд, а інші були розвідувальними дронами.

Ракета над Польщею

Цього тижня Польща заявила про порушення її повітряного простору крилатою ракетою з Росії під час російських бомбардувань міст та об'єктів на заході України поблизу кордону з Польщею.

Румунія та Польща є членами оборонного союзу НАТО, і їхні уряди консультуються з союзниками щодо дій у відповідь.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ постійно наполягає, що альянс готовий захищати кожен сантиметр території держав - союзниць.

Після початку російської загарбницької війни проти України 2014 року з окупацією Криму та бойових дій на Донеччині і Луганщині, НАТО перемістило додаткові сили на території своїх членів на сході і посилило спільні патрулювання повітряного простору.

Відкрите російське вторгнення в Україну 2022 року підштовхнуло створення і розширення військових баз в східних країнах і зокрема в Румунії.

В НАТО підкреслюють, що готові до оборонних дій у разі цілеспрямованого, навмисного нападу, але уникають конфлікту внаслідок випадковості чи помилки.

Західні лідери заявляють, що допомагають Україні оборонятися від російської агресії відповідно до міжнародних законів та угод, наголошуючи, що не воюють з Росією і не прагнуть розширення війни.

Розсилка

Відео - найголовніше

Як українці в Лос-Анджелесі збирають гроші для ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG