Спеціальні потреби

Паєтт: Після лютого 2022 року ніхто у світі вже не бачитиме в Росії надійного постачальника енергоресурсів


Архівне фото: російський танкер Astro Lupus поблизу США, липень 2022. AFP/Craig H. HARTLEY
Архівне фото: російський танкер Astro Lupus поблизу США, липень 2022. AFP/Craig H. HARTLEY

Росія програла енергетичну війну, погоджуються посадовці США та Європи. Порівняно тепла зима та ощадне споживання енергоресурсів дозволили зменшити енергоспоживання. Також нестачу російського газу вдалось замінити поставками зрідженого палива, кажуть в ЄС.

Російський президент Путін хотів використати залежність Європи від викопного палива, щоб зруйнувати єдність ЄС, каже президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Тепер же "залежність Європи від російських нафти та газу залишились в історії", - заявила посадовиця у своєму зверненні на засіданні уряду Німеччини 5 березня.

Після того, як Росія знизила поставки газу до Європи на 80%, ЄС зміг знайти інші шляхи поставок, зауважила вона, і окремо наголосила на тому, що США та Норвегія змогли значно збільшити поставки скрапленого газу. Також вона відзначила, що європейці на 20% зменшили споживання енергії минулого року. Вперше, в 2022 році Європа виробила більше струму із сонячних батарей та вітрових енергоустановок, ніж з газу.

Росія втратила свої позиції на міжнародному ринку енергетики, каже помічник держсекретаря США Джеффрі Паєтт.

"Після лютого 2022 року ніхто у світі вже не бачитиме в Росії надійного постачальника енергоресурсів", - заявив Паєтт в інтерв'ю Голосу Америки.

Цією війною Росія завдала значної шкоди собі і нафтогазовій галузі, яка була рушієм її економіки
Джеффрі Паєтт

Він навів дані Міжнародної енергетичної агенції, яка вважає, що до 2030 року надходження Росії від нафти та газу впадуть на 50%. Це "стане надзвичайним ударом і дуже сумною подією для Росії та російського суспільства. Однак, це наслідок дій Путіна і того, що він перетворив нафтогазові ресурси на зброю. Вже з січня по грудень надходження Росії зменшились на 38%.

Це гігантський дефіцит, про який зараз публічно повідомляє Росія, а справжні цифри, ймовірно, ще більші".

"Цією війною Росія завдала значної шкоди собі і нафтогазовій галузі, яка була рушієм її економіки", - додав Паєтт.

За даними ЄС, до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, імпорт газу з Росії складав половину всього імпорту ЄС, ця цифра зменшилась до 12% у жовтні.

Коментуючи ситуацію на нафтовому ринку, де такі країни, як Індія та Китай продовжують купувати російську нафту і не підтримали обмеження ціни на російську нафту, яку запровадила "Група семи", Паєтт зазначив: "Ми дуже чітко спілкуємося з нашими партнерами в таких країнах, як Індія про подвійну мету коаліції «Групи семи», що запровадила цінове обмеження на нафту – це мінімізувати надходження Росії від експорту нафти та газу, ресурси, які вона використовує для війни проти України, а також утримати російські нафтопродукти на світовому ринку. Бо ми хочемо уникнути потужної дестабілізації ринку, який і так вже нестабільний".

"Це обмеження ціни на нафту та нафтопродукти працює і це видно, наприклад зі знижки, яку отримала Індія від звичайної ціни на нафту «брент». Ми дуже, дуже потужно працюємо, щоб ця війна, в усіх значеннях цього слова, для Володимира Путіна була лише стратегічною поразкою і щоб Росія ніколи не могла знову використовувати нафту та газ як зброю проти решти міжнародної спільноти", - додав високопосадовець.

Повне інтерв'ю помічника держсекретаря США Джеффрі Паєтта читайте тут.

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Форум

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG