Спеціальні потреби

Актуально

Мільйонам в Україні загрожує холод внаслідок російських ударів по енергосистемі, каже ВООЗ

Тетяна Резниченко в квартирі на п’ятому поверсі в будинку без опалення, електрики і води внаслідок російських обстрілів у селі Горенка під Києвом. 19 листопада 2022 р.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та українські посадовці застерігають, що внаслідок російської війни і зокрема через навмисне руйнування Росією енергетичної інфраструктури в Україні складається загроза життю мільйонів людей.

Український президент Володимир Зеленський сказав, що внаслідок цілеспрямованих ударів російських ракет майже по всій території України виведена з ладу половина енергетичних потужностей, і багато українців вже потерпають від тривалих перебоїв у постачанні електрики і води.

Представники української енергоіндустрії кажуть, що навіть у віддалених від зони боїв регіонах України проблеми з електропостачанням можуть тривати до березня.

Ми очікуємо, що ще 2 - 3 мільйони людей можуть бути вимушені полишити домівки в пошуках тепла і безпеки.
Ганс Клюґе

Європейський директор ВООЗ Ганс Клюґе заявив 21 листопада у Києві, що «холодна погода може вбивати», в той час як «сотні тисяч будівель в країні, включно з помешканнями, школами, лікарнями не мають газу потрібного не лише для приготування їжі, але й для обігріву».

Він нагадав, що без електрики не працюють «інкубатори для немовлят, холодильники для запасів крові, апарати штучного дихання в палатах інтенсивної терапії».

«Нищівна енергетична криза, поглиблення надзвичайної ситуації з психічним здоров'ям, складнощі для гуманітарної допомоги і загроза вірусних інфекцій зроблять цю зиму величезним випробуванням для української системи охорони здоров'я, для українського народу, але також і для світу та для обіцянок підтримувати Україну», - сказав Клюґе.

Ганс Клюґе наголосив, що у зимові місяці температура в Україні може знижуватися до -20˚C (-4 Fahrenheit), а це, застеріг він, означає, що «сім’ї відчайдушно намагатимуться зігрітися і багато будуть вимушені використовувати дрова, вугілля чи генератори на дизельному пальному, або електрообігрівачі», а це в свою чергу «несе ризик для здоров’я, включно з отруйними речовинами, небезпечними для дітей, старших людей і тих, хто має проблеми з диханням та серцево судинні хвороби».

«Ми очікуємо, що ще 2 - 3 мільйони людей можуть бути вимушені полишити домівки в пошуках тепла і безпеки», - сказав представник ВООЗ.

За даними Управління верховного комісара ООН у справах біженців внаслідок російської війни в Україні вже на кінець жовтня біженцями стали понад 14 мільйонів українців: 6 540 000 внутрішньо-переміщених і ще 7 841 359 зареєстровані біженцями в країнах Європи.

Українські представники вказують, що російські удари про цивільних об’єктах і системах життєзабезпечення не мають військової логіки, і представники у Москві зізнавалися, що навмисно руйнують системи життєзабезпечення України.

Воєнні злочини

Представниця Державного департаменту США щодо міжнародних злочинів Бет Ван Шаак 21 листопада зауважила у спілкуванні з журналістами, що «навмисні, невибіркові і непропорційні напади на цивільне населення та на елементи цивільної інфраструктури» є частиною «систематичних воєнних злочинів» скоєних Росією внаслідок агресії в Україні, що «сама по собі є відвертим порушенням хартії ООН».

«Ми маємо повідомлення про вбивства громадян у вигляді страт зі зв’язаними руками. Ми маємо тіла з ознаками тортур. Ми маємо страхітливі розповіді про статеві злочини, включно з сексуальним насильством щодо жінок і дітей… І це все ще при тому, що ми не знаємо, що відбувається в регіонах, які залишилися під окупацією чи контролем Росії», - підкреслила представниця.

Бет Ван Шаак заявила, що зараз «точно йдеться про новий Нюремберґський момент», вказавши на активізацію міжнародних зусиль для притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах.

Вона підкреслила, що США підтримують ініціативи інших країн та міжнародних установ, зокрема роботу Міжнародного суду в розслідуванні і збору даних про воєнні злочини в Україні, а також прихильно дивляться на можливість створення спеціального міжнародного трибуналу для розгляду тих справ.

Бет Ван Шаак вказала, що найочевидніший шлях - створення спеціального трибуналу рішенням Ради безпеки ООН заблокований позицією Росії, тому зараз докладаються зусилля на рівні Генеральної асамблеї ООН та пошуки інших можливостей.

Дивіться також:

Як фотограф Євген Малолєтка документував російські злочини в Маріуполі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:18:10 0:00

Всі новини дня

“Нам потрібна українська перемога” — міністр закордоннихсправ Литви. Відео

“Нам потрібна українська перемога” — міністр закордоннихсправ Литви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

"Треба визнати, що нам потрібна українська перемога. Інакше ми віддамо перемогу Путіну, що, у свою чергу, є кошмаром не лише для України, а й для всього регіону, для нас, для Латвії, для Литви, для інших – країн наших сусідів" — Ландсбергіс, міністр закордонних справ Литви.

Американські сенатори Шагін і Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи про підтримку України Сполученими Штатами

Фото для ілюстрації: Будівля Капітолію

Американські сенатори – демократка Джин Шагін і республіканець Роджер Вікер озвучили небезпеки Росії та аргументи на користь підтримки України Сполученими Штатами у серії інтерв’ю Центру аналізу європейської політики (CEPA) “Виграти війну. Виграти мир”.

“Тим людям, які думають, що нам не потрібно турбуватися про Росію, я можу сказати … є причина, чому Фінляндія та Швеція вирішили, що хочуть приєднатися до НАТО зараз. Це тому, що є загроза з боку [президента РФ] Володимира Путіна… Китай, Іран і Північна Корея також спостерігають”, – сказала сенаторка Шагін.

Щодо війни вона також наголосила: “Йдеться не лише про територіальну цілісність України. Йдеться про те, чи збираємося ми в демократичному світі стати і сказати, що авторитарні режими не можуть просто атакувати іншу країну”.

“Те, що відбувається у Європі, впливає не лише на Європу. Це впливає на весь інший світ, зокрема, на те, що вони [лідери країн, - ред.] роблять в Азії”, – сказала Шагін.

Однією з найскладніших для подолання проблем сенаторка вважає дезінформацію, наводячи у приклад ситуацію довкола розслідування збитого російською ракетою літака MH17 у 2014 році над Україною.

Шагін також зауважила про наростаючу небезпеку у Чорноморському регіоні та розповіла про участь у підготовці законопроєкту про безпеку в Чорному морі (Black Sea Security Act).

“Підтримка [Сполученими Штатами, - ред.] України допомагає нам у боротьбі з одним із наших головних противників у всьому світі, а це Росія”, – сказав своєю чергою під час конференції “Виграти війну. Завоювання миру” сенатор-республіканець Роджер Вікер.

Він наголосив, що підтримка України насправді відповідає інтересам національної безпеки США та глобальної стабільності. А своїм колегам-політикам, які заявляють, що “розподіл тягаря є важливим” і Європі, Канаді, Австралії “потрібно робити більше” нагадав, що у за обсягами допомоги Україні відповідно до свого ВВП інші країни зробили більше, ніж Сполучені Штати. “І це добре, – каже Вікер. – Ми раді допомогти, але ми взяли з собою наших друзів. І наші союзники разом зробили внесок більше ніж ми”.

Обоє сенаторів отримали нагороду від Центру аналізу європейської політики (CEPA) Freedom Fighter Awards 2023, зокрема за активну підтримку України. Як повідомляв Голос Америки, CEPA вручила нагороду і лідеру республіканців у Сенаті Мітчу Макконнеллу, відзначивши його стійке лідерство та підтримку України.

Макконнелл також навів аргументи на користь допомоги США Україні, а щодо її співвідношення із ВВП країни наголосив: “Це справді мала частка, яку ми надаємо для цих зусиль в Україні. Якщо Путін виграє, наступною буде країна НАТО. І я думаю, що набагато розумніше зупинити це вторгнення, виштовхнути його, і єдині, хто готовий брати участь у цьому, – це самі українці”.

Брифінг. У Сенаті закликають погодити нову підтримку для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:31:09 0:00

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео

Виробництво власних боєприпасів: на якому етапі Україна зараз? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Яка ситуація в Україні з виробництвом власних боєприпасів та іншого обладнання для армії? Що працює добре, а які процеси варто вдосконалювати? Розповідає директор фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.

Оборонний бюджет США удвічі нижчий, ніж в часи Холодної війни — заступник міністра оборони США.

Через російську війну проти України Сполучені Штати наростили власне виробництво боєприпасів, однак воно все ще на недостатньому рівні. Про це розповів заступник міністра оборони США Вільям Лаплант.

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії… і зіграв на гітарі. Відео

Держсекретар США Ентоні Блінкен започаткував Ініціативу глобальної музичної дипломатії, щоб піднести музику як дипломатичний інструмент для просування миру та демократії та підтримки ширших зовнішньополітичних цілей Сполучених Штатів.

Більше

XS
SM
MD
LG