Спеціальні потреби

Спрямовано проти опонентів війни РФ в Україні - США про можливе розширення смертної кари в Білорусі


Фото: державний герб Білорусі
Фото: державний герб Білорусі

США висловили занепокоєння через проголосовані парламентом Білорусі законодавчі ініціативи, які розширюють сферу застосування смертної кари.

"Ці закони безпосередньо спрямовані проти громадян, які активно виступають проти війни Росії в Україні". Так відреагували в Державному департаменті США на схвалення білоруським парламентом поправок, що запроваджеють смертну кару "за замах на теракт". Відповідний допис розмістив в соцмережах європейський департамент Держдепу.

"Зміни до закону можуть бути використані проти мирних активістів, які виступають за демократію і опонентів російської війни проти України, - заявив в четвер посол США в ОБСЄ Марк Карпентер. - Режим вже висовував політично вмотивовані звинувачення в "екстремізмі" та "тероризмі" проти багатьох з 1200 політичних в'язнів, які утримуються в Білорусі і застосовував такі звинувачення, щоб затримати ще десятки тисяч осіб, включаючи опонентів російської воєнної агресії".

З осудом пропонованих змін до закону виступили в спільній заяві також Канада, Норвегія та Велика Британія. Уряди країн вважають, що зміни "будуть використані як інструмент політичних репресій".

"Ми приєднуємось до інших країн-учасниць в осуді російської воєнної агресії проти України, в якій Білорусь є співучасницею. Ми вітаємо відвагу білоруського народу в тому, що вони не підтримують цю війну і засуджуємо жорсткі репресії тих, хто виступає проти режиму Лукашенка", - йдеться в заяві розміщеній на сайті міністерства закордонних справ Великої Британії.

Білорусь - єдина країна в Європі, де смерту кару закріплено законодавчо. 4 травня поправки, які передбачають смерту кару за "замах на вчинення терористичного акту та вбивство політичних діячів" затвердила верхня палата білоруського парламенту. Раніше, 27 квітня, відповідне законодавство схвалила нижня палата.

XS
SM
MD
LG