Спеціальні потреби

Законодавці США виступили за негайне надання додаткової допомоги Україні


Санетор США Дік Дурбін
Санетор США Дік Дурбін

Законодавці від обох основних партій США підтримують надання додаткової допомоги Україні. Запит на додаткове фінансування обсягом 33 млрд дол передав до Конгресу президент США Джо Байден наприкінці квітня. Сенатори як від Демократичної, так і Республіканської партій закликають колег якомога швидше схвалити таку допомогу.

"Очевидно, існує двопартійна підтримка масштабного пакету допомоги, - заявив лідер республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл в четвер. - Однак навіть потужне голосування обох партій небагато буде значити, якщо ми не виконаємо обіцянку швидко".

Він додав: "кожен день, на який ця допомога затримується у Вашингтоні через сторонні справи, це день, коли вона не допомагає Києву повернути хід події".

Макконнелл закликав затвердити додаткову допомогу швидко і без додаткових вимог.

Напередодні координатор демократів у Сенаті Дік Дурбін виступив на підтримку додаткової допомоги для України. Пакет обсягом 33 млрд дол, "надасть народові України зброю для стримування російської війни а також посилить наших союзників в регіоні, таких як країни Балтії, Польща та Молдова", заявив законодавець. Він додав, що допомога обсягом 33 млрд дол, запит на яку надав президент США Джо Байден, "допоможе Україні витримати наступну брутальну фазу цієї війни і запобігатиме поширенню Путіним цієї зловмисної війни на інші країни". Дурбін закликав колег "не гаяти часу, схвалити [допомогу] швидко і надіслати її українцям, щоб ті виграли війну".

Законопроект, поданий до Конгресу в основному стосується України, але також має положення про надання можливостей постійного перебування у США біженцям з Афганістану, які приїхали до країни після літа 2021 року, а також полегшення візового режиму для високоосвічених росіян, пише CNN.

Як писав Голос Америки, американські ЗМІ припускали затримки в затвердженні цього законопроекту також і через можливість включення до нього положень із подолання пандемії коронавірусу. Однак, речниця Білого дому минулого тижня підтвердила Голосу Америки, що питання додаткової допомоги Україні обсягом 33 мільярди та запит на 22 мільярди доларів на подолання COVID не пов'язані між собою: "Ми вказуємо, що вони обидва нагальні і ми хотіли б просунутись в цьому напрямку".

Наприкінці квітня президент США Джо Байден запропонував Конгресу США прийняти новий пакет допомоги, що передбачає виділення $33 млрд на підтримку України. З цього пакету допомоги більша частина коштів - $20 млрд має піти на озброєння України та співпрацю з країнами НАТО в регіоні, $8,5 мільярда на економічну допомогу та ще близько $3 мільярдів на гуманітарну допомогу, а також допомогу продовольчою підтримкою. Зокрема, президент Джо Байден згадав про потенційне збільшення поставок артилерійських та протитанкових систем.

XS
SM
MD
LG