Спеціальні потреби

Актуально

"Ігри закінчились". Як спільнота геймерів та розробників об'єдналась для допомоги Україні

Як спільнота геймерів і розробників допомогають Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:11 0:00

Як спільнота геймерів і розробників допомогають Україні. Відео

До підтримки Україні і санкцій проти Росії та Білорусі приєднується все більше світових брендів та міжнародних компаній у найрізноманітніших галузях. Бойкотують російський ринок і розробники комп’ютерних ігор та кіберспорт, а геймери активно збирають кошти на благодійність. Українська та міжнародна спільнота також об’єднались, аби допомогти ІТ-спеціалістам із евакуацією і працевлаштуванням.

"Росіян ніхто не пригноблює в Україні. У зворотньому переконує лише ваша пропаганда. [...] Розкажіть своїм рідним, близьким і друзям про те, що насправді відбувається в Україні. [...] Не мовчи!". Із таким закликом звернулись зірки світового кіберспорту - українська організація NAVI, до якої також входять й росіяни. Вони оголосили про розірвання зв’язків із російськими холдингом, до якого входила команда.

"Ігри закінчились. Кіберспорт іде з Росії", - повідомив днями міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Низка світових компаній-розробників наклали обмеження через російську війну в Україні і призупинили продаж своїх ігор у Росії та Білорусі. А організатори змагань із кіберспорту усувають від участі російських геймерів.

"Російський ринок відеоігор займає восьме місце у світі за доходом, це складало 2,7 млрд доларів у 2021 році, - написав Федоров у Telegram. - 53% росіян регулярно грають у ігри на ПК. Час повертатися до реальності і виводити війська з України. А не ховатися у відеоіграх".

Значною подією у геймерському світі стало те, що задля підтримки України американський програміст Джон Ромеро вперше за 28 років випустив новий рівень культової гри 90-х Doom. Рівень називається «Одне людство» і коштує 5 євро, а всі кошти ідуть українцям через фонди Червоного Хреста та ООН.

Тим часом, ігри-симулятори водіння фури додали для гравців можливість за плату розфарбувати свою вантажівку в кольори українського стягу, а всі прибутки з цього – відправити на допомогу Україні.

Самі геймери також проводять благодійні стріми й збирають кошти для України.

"Популярна програма для стрімів додала навіть кнопку, де можна провести стрім саме на підтримку Україну. Тобто вони спростили, як це можна зробити, - розповідає стрімерка Марічка. - І на Humble Bundle (інтернет-сервіс із продажу комп'ютерних ігор - ред.) є тепер набір ігор на підтримку України. Кошти від їх продажу будуть спрямовані на підтримку України. І дуже приємно бачити багатьох друзів зі світової геймдев-тусовки".

Низка міжнародних та українських «геймдев» компаній також зробили прямі пожертви до фондів гуманітарної підтримки, інші – збирають допомогу для армії. Олександр Потапенко з компанії TinyBuild розповів, що завдяки зусиллям волонтерів із Литви й Латвії до Рівного вдалось відправити вантажівку медикаментів.

"Станом на зараз час ми зібрали і закупили ліків на приблизно 12 тисяч євро. Наступний етап – це залучення «геймдев»-спільноти для збору коштів, - каже Потапенко. - Ми плануємо закупляти індивідуальні аптечки першої допомоги. Це один із найважливіших елементів екіпірування бійця. Ми хочемо знову побачити наших рідних і близьких. Наша мета – це зберегти якнайбільшу кількість життів захисників".

Чимало компаній, що мають офіси в українських містах, допомагають евакуюватись своїм працівникам та їхнім сім’ям. Серед них - Room 8 Group, що організовує для них безпечні місця для проживання у на Закарпатті та за кордоном. А родинам тих, хто мобілізовані чи вступили до ЗСУ чи тероборони, надають по тисячу доларів додатково, розповіла керівниця компанії Анна Козлова.

"Ми бачимо, як наші люди працюють в різних умовах, навіть тих, де я не знаю, як це робити, щоб компанія могла забезпечувати тих, хто зараз не може працювати, - каже керівниця компанії. Тому компанія вирішила, що весь прибуток, який ми заробимо за 2022 рік, ми направимо на відбудову України".

При цьому Козлова відзначає значну єдність у світовій спільноті: "Ми кооперуємось із багатьма компаніями не тільки гейм-спільнотою, але й з ІТ, разом намагаємось допомогти з евакуацією. Хтось з найшов автобуси, хтось знайшов, де жити. Ком’юніті дуже відкрите, допомагаємо один одному. Всі намагаються допомагати ЗСУ".

Водночас, низка закордонних компаній оголосили, що готові наймати українських розробників ігор, яких до війни в Україні було близько 30 тисяч. Про це розповідає експертка із рекрутингу у галузі Тетяна Локтіонова, засновниця рекрутингової компанії Values Value, яка координує їхнє працевлаштування.

"Чимало компаній готові працевлаштовувати віддалено, навіть якщо вони розуміють, що це ризиковано, бо хлопці можуть бути у небезпеці чи можуть бути мобілізовані у ЗСУ, - каже Локтіонова. - Вони готові забирати людей з кордону. Дуже багато пропозицій із розміщення. І коли ми даємо їм заповнювати анкету, то ми їм кажемо: допомога вам – це допомога вашим родинам. Бо багато у моєму оточенні чоловіків вивезли до кордонів свої родини – і повернулись, і вони хочуть мати можливість годувати ці родини".

Рекрутерка додає, що паралельно має багато гуманітарних і логістичних проектів. "Знаєте, коли займаєшся рекрутингом, бізнесом, то ти звикаєш будувати зв’язки і допомагаєш людям знаходити одне одного. Тому багато допомагаю десь щось розмитнити, привезти якийсь вантаж, організувати гуманітарний коридор із Польщі, досягти тому, щоб збільшити пропускну можливість. І вся наша родина допомагає, навіть мій син-підліток – воює за комп’ютером", - каже вона.

Однак не всім українським компаніям, що розробляють комп'ютерні ігри, вдалось продовжити роботу. Зокрема, київська компанія GSC Game World, відома у світі завдяки іграм «Козаки» та S.T.A.L.K.E.R. розповіла у відео із залаштунків роботи над S.T.A.L.K.E.R. 2, що зупиняє розробку, щоб зосередитись на безпеці своїх працівників.

"Попереднього тижня ми монтували відео про нашу студію захоплення руху, - йдеться у відеозверненні GSC Game World. - Попередній тиждень був давним-давно. 24 лютого Росія проголосила війну Україні, спрямувала на нашу Батьківщину рокети, танки і солдатів. Наша країна знову мусить боротись за існування. Схоже, це ціна нашої свободи. Це відео – відповідь на запитання: «Як ви, хлопці?» … Розробку ігор було відсунуто у бік, але ми однозначно переможемо – після перемоги. Слава Україні!"

Як громада по всій Америці збирає допомогу Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Всі новини дня

Українські атаки по Криму “підривають” продажі російської ППО С-400 – Буданов

Вид з висоти пташиного польоту на Севастополь після ракетного удару по штабу Чорноморського флоту Москви в анексованому Криму 22 вересня 2023 р. Handout/Planet Labs PBC/AFP

Успішні атаки України на російські об’єкти в окупованому Криму негативно впливають на продажі російської системи ППО С-400. Про це очільник української розвідки Кирило Буданов розповів у інтерв'ю виданню Drive під час перебування у Вашингтоні.

“Збройні сили України розбивають діри у заявленій військовій перевазі Росії, показуючи, що її система ППО наступного покоління С-400 не варта мільярдів доларів, за які Москва продає її на світовому ринку”, – сказав Буданов.

Як повідомляв Голос Америки, у п’ятницю Україна завдала ракетного удару по штабу Чорноморського флоту Росії в Севастополі. На початку місяця ударами також пошкоджено кілька російських суден.

В ексклюзивному інтерв'ю журналісту Голосу Америки Остапу Яришу Крило Буданов повідомив, що внаслідок атаки України на штаб Чорноморського флоту Росії в Севастополі загинули щонайменше 9 осіб, поранення отримали 16. Серед них — російські генерали.

Такі напади свідчать про те, що Київ не відмовився від повернення Кримського півострова, – сказав Кирило Буданов американському виданню.

Атаки, за його словами, демонструють, що “розхвалена ракетна система “земля-повітря” С-400 “Тріумф” не може захистити російську окупацію півострова, що “потенційно підриває продажну рекламу Кремля”.

У серпні Міністерство оборони України заявило про знищення системи С-400 поблизу Оленівки, села на березі Чорного моря в Криму.

Припускалося, що атаку було здійснено ракетами великої дальності Storm Shadow, наданими Великою Британією. Наступного місяця це повторилося під час удару по кримському місту.

За словами Буданова, Україна переслідує короткострокові військові цілі, знищуючи засоби протиповітряної оборони Росії.

Але “з політичної точки зору ми також демонструємо очевидну неспроможність російських систем ППО”, каже український розвідник. А це, відповідно, робить їх менш прибутковими на світових ринках озброєнь.

Видання Insider пише про заяву Буданова, що “це не просто вихваляння” та нагадує висновок вашингтонського Інституту вивчення війни, згідно з яким, нещодавні атаки України на російську систему протиповітряної оборони виявили потенційні “системні тактичні прогалини” та вказали на те, що “російські сили були не готові до перехоплення ракет за допомогою ППО або не змогли це зробити”.

У 2017 році Туреччина заплатила близько 2,5 мільярда доларів за придбання систем С-400, нагадує Insider. За інформацією Reuters, Вашингтон виступав проти угоди, а також попросив Анкару передати системи Україні. Через рік Індія наслідувала цей приклад, погодившись заплатити близько 5,5 мільярдів доларів за 5 систем С-400.

Натомість удари безпілотників у Москві показують, що С-400 “навіть не може забезпечити безпеку російської столиці”, сказав Буданов.

“Коли весь світ бачить, що якісь безпілотники атакують Москву, ніхто більше не хоче купувати російські системи ППО”, – сказав він, – І це дуже боляче для них.

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

19 вересня Азербайджан оголосив про початок "антитерористичної операції" в Нагірному Карабасі, щоб, як повідомляє Баку, відновити конституційний лад і витіснити військові формування, які, як вважає Азербайджан, незаконно підтримує Вірменія.

Інвестиції для відбудови України — інтерв’ю з Андрієм Гундером. Відео

Інвестиції для відбудови України — інтерв’ю з Андрієм Гундером. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:33 0:00

Під час візиту у Північну Америку, українська делегація серед іншого намагається залучити такі необхідні для відбудови країни приватні інвестиції. Про те, що радить американський бізнес в Україні новачкам, які лише вирішують чи інвестувати,

Буданов прокоментував повідомлення в ЗМІ про можливу причетність України до ударів дронами в Судані

Начальник головного управління розвідки України Кирило Буданов не підтвердив і не спростував повідомлень у ЗМІ про ймовірну причетність українських спецслужб до атак дронами в Судані. При цьому він додав, що Україна буде діяти проти своїх ворогів “у будь-якій точці земної кулі”. Про це Буданов розповів у ексклюзивному коментарі українській службі Голосу Америки.

Щодо підтвердження чи спростування інформації в повідомленнях CNN, — тут без коментарів, мені нема чого сказати. Нехай кожен знаходить відповіді сам
Кирило Буданов

“Я особисто ще рік тому відверто казав, що всі російські воєнні злочинці, які воювали, воюють або планують воювати проти України, будуть покарані в будь-якій точці земної кулі. Щодо підтвердження чи спростування інформації в повідомленнях CNN, — тут без коментарів, мені нема чого сказати. Нехай кожен знаходить відповіді сам”, — сказав Кирило Буданов.

Як повідомляв Голос Америки, телеканал CNN поінформував з посиланням на джерело в українському війську, що за ударами безпілотників по базах місцевих бойовиків, повʼязаних з ПВК “Вагнер” поблизу столиці Судану, ймовірно, стоять українські спецслужби.

Журналісти CNN процитували джерело в українському війську, що описало операцію як роботу “несуданських військових”: схема дронів, що летять прямо на ціль, була дуже незвичною для Судану та ширшого африканського регіону.

Ці напади, як зауважив телеканал CNN, свідчать про можливе поширення наслідків російського вторгнення далеко від лінії фронту в Україні.

Всі російські воєнні злочинці, які воювали, воюють або планують воювати проти України, будуть покарані в будь-якій точці земної кулі.
Кирило Буданов, начальник ГУР

“Ситуація, яка сталася в Судані, думаю, всім чудово відома. Вкінці весни там стався черговий заколот, який повністю підтримувала російська сторона”, — додав Буданов у коментарі Голосу Америки, — “Підрозділи ПВК “Вагнер” брали участь і в організації, і безпосередньо в самому перевороті. Це все, що можу вам сказати. Це наші вороги, і ми будемо діяти в будь-якій точці земної кулі”.

У суботу президент Володимир Зеленський повідомив у соцмережі Х (колишня Twitter) про свою незаплановану зустріч з головою перехідного уряду Судану по дорозі з Канади.

«На зворотному шляху, в аеропорту Шеннон Зеленський провів незаплановану зустріч із Головою Суверенної Ради Судану Абделем Фаттахом аль-Бурганом», повідомив президент у своєму твіті.

«Ми обговорили спільні виклики безпеці, а саме діяльність незаконних збройних формувань, які фінансуються Росією», – додав президент України.

Кирило Буданов перебував у Вашингтоні у складі президентської делегації Володимира Зеленського, він провів зустрічі з представниками оборонних структур США і брав участь у двосторонніх переговорах у складі української делегації в Білому домі.

Начальник ГУР утримався від відповіді на запитання, чи обговорювали протягом цих зустрічей передачу Україні далекобійних ракет ATACMS, як про це пишуть американські ЗМІ. За його словами, розмови були про подальшу підтримку України в найближчій та середньостроковій перспективі.

Норвезька поліція заарештувала колишнього командира «вагнерівців», що воював в Україні

Колишній командир ПВК «Вагнера» Андрій Медведєв у суді зі своїм адвокатом Бриньюльфом Ріснесом в Осло, Норвегія, 25 квітня 2023 р.

Норвезька поліція заарештувала колишнього командира найманців «Групи Вагнера» за підозрою в тому, що він намагався нелегально перетнути кордон назад у Росію, повідомляє агентство Reuters.

Андрій Медведєв, який у січні втік з Росії через її арктичний кордон з Норвегією, після цього він попросив притулку в Норвегії.

Адвокат підозрюваного повідомив у суботу, що Медведев казав, що тікав, коли російські охоронці стріляли в нього. Він розповів про те, як воював в Україні у складі «Групи Вагнера».

Поліція повідомила, що 20-річного чоловіка затримали за спробу незаконного перетину російського кордону, але не назвала його імені. Офіцер місцевої поліції відмовився назвати особу заарештованого.

Але арешт Медведєва стався через "непорозуміння", сказав Reuters його норвезький адвокат Бріньюльф Ріснес.

«Він був там, щоб побачити, чи зможе він знайти місце, де він перетнув (в Норвегію в січні). Його зупинили, коли він був у таксі. Він ніколи не був поблизу кордону... Він ніколи не мав наміру перетнути кордон (з Росією)", - сказав Ріснес.

Під час прибуття до Норвегії Медведєв заявив, що шукає притулку, оскільки побоюється за своє життя після того, як став свідком вбивств і жорстокого поводження з російськими полоненими, яких привезли на передову в Україні.

Його втеча в січні потрапила в заголовки газет у всьому світі як рідкісний приклад перебіжчика до західної країни, який стверджував, що воював на стороні Росії як найманець у війні проти України.

Але в травні він сказав у відео, опублікованому на YouTube, що хоче повернутися в Росію, хоча він ізауважив, що це може становити ризик для його життя. Медведєв сказав, що бачить себе як «якогось хлопчика у великій грі», і він більше не хоче бути частиною цієї гри.

Ріснес сказав, що Медведєв має право повернутися до Росії, якщо захоче, але для того, щоб туди було безпечно повертатися, "потрібно, щоб там відбулося багато змін".

У квітні Медведєва засудили в Норвегії за участь у бійці в барі та носіння пневматичної зброї, але виправдали за звинуваченням вчинення насильства проти поліції. Тоді він сказав, що думає про майбутнє і сподівається на притулок.

Наприкінці серпня Голос Америки повідомляв про те, що у Фінляндії було заарештовано імовірного члена ультраправого військового підрозділу найманців «Групи Вагнера», який воював в Україні.

Офіс генерального прокурора України підтвердив повідомлення про арешт у Фінляндії російського громадянина, якого розшукують за підозрою в участі в терористичній організації.

За твердженням української прокуратури, чоловіка затримали саме на її запит. Але в ГПУ не повідомили ім'я затриманого.

За даними Reuters, йшлося про Яна Петровського, засновника та лідера ультраправого підрозділу "Русич", пов'язаного з "Вагнером", який воював в Україні з 2014 року.

Засновник «Групи Вагнера» Євген Пригожин був убитий 23 серпня, коли приватний літак, яким він користувався, розбився за нез’ясованих обставин. Лише два місяці перед тим він зі своїми найманцями здійснив похід на Москву, щоб кинути прямий виклик російському істеблішменту.

Більше

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG