Спеціальні потреби

У найбільших містах Білорусі - багатотисячні акції протесту. Лукашенко погрожує: "стоятимете на колінах, як в Україні"


Багатотисячні колони демонстрантів по всій Білорусі виходять на акції протесту.

На неділю анонсований найбільший загальногромадянський марш «За Свободу!» – проти фальсифікацій підсумків президентських виборів.

"Ми бачимо сотні тисяч у Мінську. Це нова білоруська більшість. Лукашенко - в кризі легітимності", - пише білоруський оглядач Франак Вячорка у Твітері.

Біля стели «Мінськ – місто-герой», розташованої на перетині проспектів Переможців і Машерова, зібралися десятки тисяч протестувальників.

"Величезне зібрання людей, десятки тисяч збираються зараз у Мінську. Люди продовжують підходити. Вони протестують проти Лукашенка та брутальності міліції. Серед них немає лідера, але люди самоорганізовані та мирні. В останній момент план змінився, але люди знали, куди йти", - пише білоруська журналістка Ганна Любакова.

У Бресті люди почали збиратися на площі Леніна. Сьогодні вона не оточена, загородження є лише біля міських й обласних виконкомів, а також біля адміністрації Ленінського району. За огорожами стоять співробітники міліції. Люди, які проходять повз, скандують «Трибунал!».

На площу Перемоги у Вітебську прийшли художники, медики, залізничники. Залізничники скандували: «Страйк!»

У Бобруйську на центральну площу також винесли величезний біло-червоно-білий прапор – один з історичних національних символів країни.

Втратите свого першого президента - будете як в Україні, стояти на колінах і молитися невідомо на кого.
Президент Олександр Лукашенко

У Гродні, за інформацією білоруської служби Радіо Свобода, близько 10 тисяч людей пройшли маршем від Радянської площі в центрі міста до площі Леніна. На чолі колони – католицькі і православні священики, представник спецназу, десантники, прикордонники, робітники багатьох гродненских підприємств, лікарі. Люди несуть біло-червоно-білі прапори. Саме з ними на масові акції в багатьох містах Білорусі вже тиждень виходять прихильники опозиції.

Експерт з міжнародної політики у Берліні Маттіа Неллес поділився фотографіями з білоруського міста Гродно: "Це сонне місто середнього розміру, яке ніколи не бачило масових протестів".

Альтернативний провладний масовий мітинг відбувся також 16 серпня у Мінську, перед тисячами його учасників виступив президент Білорусі Олександр Лукашенко.

"Втратите свого першого президента - це буде початок вашого кінця. Ви завжди будете, як в Україні, як в інших країнах - стояти на колінах і молитися невідомо на кого. Якщо хтось хоче віддати країну - навіть коли я буду мертвим, я цього не дозволю", - серед іншого, заявив Лукашенко у виступі до провладних протестувальників.

ЗМІ повідомляли про те, що працівники бюджетних організацій скаржилися на тиск із вимогою участі в цій акції. Людей підвозили автобусами і спеціальними поїздами до Мінська.

У Мінську й інших містах Білорусі від вечора 9 серпня тривають акції протесту. Люди протестують проти результатів виборів президента, на яких, за офіційними даними, перемогу здобув чинний голова держави Олександр Лукашенко. Він є президентом Білорусі вже 26 років.

Люди заявляють, що результати виборів, за якими Лукашенко отримав 80% голосів, а його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10%, були сфальсифіковані.

Силовики у перші дні протестів жорстоко розганяли демонстрантів, били їх, застосовували гумові кулі, кийки, водомети, сльозогінний газ.

Західні лідери закликали владу Білорусі зупинити насильство. Зокрема, країни Люблінського трикутника – Україна, Польща та Литва – пропонували владі та суспільству Білорусі допомогу в налагодженні діалогу. Лукашенко відмовився від пропозицій посередництва з-за кордону.

Дивіться також: Як Нью-Йоркська публічна бібліотека буде працювати після карантину? Відео

Як Нью-Йоркська публічна бібліотека буде працювати після карантину? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

XS
SM
MD
LG