Спеціальні потреби

Долю виборів у кількох штатах можуть визначити іммігранти


Цілі гвардії волонтерів-добровольців щодня ходять від дверей до дверей задля того, щоб зареєструвати людей на вибори. У штатах, де виборці вагаються за кого з двох основних кандидатів віддати свої голоси, як наприклад штат Огайо, залучення новоприбулих іммігрантів до виборів є вкрай важливою справою.

Бетула Муса ще не достатньо доросла, аби голосувати, але вона усвідомлює наскільки це важливо.

«Це для всіх іммігрантів. Їх голоси мають значення. Вони мусять проголосувати», - каже дівчина.

Цього дня, разом із групою волонтерів вона постукала у шість десятків дверей у околиці міста Коламбус, у штаті Огайо. Зареєструвалась лише одна людина.

Голосувати на виборах, агітують навіть у тутешній мечеті. Галіма Могамед буде голосувати вперше в житті.

«Якщо ти хочеш змін, то треба робити кроки їм на зустріч», - каже вона.

А у Клівленді латино-американським мешканцям навіть пропонують буханку хліба в обмін на реєстрацію й готовність голосувати. Але Ґілберт Руїз каже: крім цього, люди хочуть також і реальних гарантій.

«Якщо кандидат для них нічого не робить, вони не стануть віддавати за нього свої голоси», - говорить чоловік.

Ще одна група виборців, яка почувається безправною, знаходиться в азійському районі міста. Серед них Тері Вонґ, яка була прихильницею Берні Сандерса.

«Навіть в кампанії Берні, коли він складав списки етнічних меншин, часом він забував про азіатську меншину. Ми відчуваємо, що у нас нема голоса й сили, яка мала би бути, - каже вона.

Змусити людей зареєструватися на виборах – завдання не з легких. Але ще більше проблем виникає з тим, щоб спонукати їх прийти і проголосувати у день виборів. Аналітик Річард Екснер уважно стежить за передвиборчою статистикою:

«Якою буде явка іммігрантів, та за кого вони проголосують, ми побачимо у день виборів. Зараз казати важко. Адже їх кількість значно зросла, і ми не маємо даних про їх уподобання в Огайо».

Іммігранти складають близько восьми відсотків населення Огайо. Це мало, але підтримка обох кандидатів у штаті майже рівна. Тож нові громадяни можуть вирішити долю виборів у цьому штаті.

 • 16x9 Image

  Тетяна Харченко

  Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

  Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

  Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG