Спеціальні потреби

З ураганами розбиратимуться безпілотники


З ураганами розбиратимуться безпілотники
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

З ураганами розбиратимуться безпілотники

У США починається сезон ураганів. Щороку вони завдають економіці Америки без перебільшення колосальної школи. Ураган Катрина 2005-го року обійшовся у понад 105 мільярдів доларів. Ураган Айк, який пройшовся штатами Техас, Міссісіппі та Луїзіана на руйнував на понад 27 мільярдів. А ураган Ендрю який лютував у 1992-му році – влетів у понад 45 мільярдів. Тож зрозуміло, що здатність передбачувати ці природні явища є питанням національної безпеки. Цього року Американська космічна агенція НАСА планує досліджувати формування ураганів з повітря за допомогою спеціальних літальних апаратів.

Пара безпілотників Global Hawk знайшла мирне застосування. НАСА вже другий рік досліджує шторми та урагани.

"Ми прагнемо краще зрозуміти співвідношення навколишнього середовища та процесів у центрі урагану під час формування та підсилення ураганів в Атлантичному океані", - говорить Скот Браун з НАСА.

Безпілотники Global Hawk можуть підійматись на висоту у майже 20 кілометрів. Це вдвічі більше ніж висоти доступні комерційним літакам. Спеціальне устаткування, якими обладнані апарати дозволяє науковцям отримувати унікальні данні про процеси всередині ураганів.

Безпілотники досліджують характеристики навколишнього середовища навколо шторму, щоб побачити як вони впливають на його інтенсивність – а також збирають дані про самі шторми.

Сенат розбирається, кого вбивають дрони
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00
Один апарат спеціальними зондами вимірює температуру, вологість, тиск, швидкість та напрямок вітру від верхівки шторму до його нижнього частини.

"Безпілотники можуть перебувати у повітрі до 28 годин. А оскільки вся дослідницька команда перебуває на землі, ми можемо працювати позмінно. Тож продуктивна робота триває значно довше ніж з пілотованим апаратом на борту якого перебувають дослідники", - додає Скот Браун.

Детальне дослідження зібраних даних почнеться після закінчення фази збирання даних. Втім урагани – не єдиний предмет дослідження вчених.

Погода майбутнього буде екстремальною
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00
Direct link
"Окрім напрямку та сили вітру, нас цікавлять температури оточуючого середовища. Ми прагнемо зрозуміти явище, яке має назву Шар вітру з Сахари. Дуже суха, запилена маса вітру з Африки", - резюмує Браун.

Вчені намагаються розібратись, яким чином це явище впливає на шторми – посилює, чи навпаки послаблює їх.

Чергова місія безпілотників над Атлантичним океаном триватиме з 20-го серпня по 23 вересня.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG