Спеціальні потреби

Актуально

Навального посадять після московських виборів?

Навального посадять після виборів у Москві?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Навального посадять після виборів у Москві?

На відміну від Києва у Москві виборча кампанія мера столиці Росії іде повним ходом. У ній навіть дозволили брати участь опозиційному лідеру Олексію Навальному. Хоча оглядачі переконані, що вибори мера Москви Кремль веде в ручному режимі , і вважають їх результати наперед визначеними.

Торік Олексій Навальний очолив вуличні акції протесту проти президента Росії Володимира Путіна.

Путін - рік наступу на опозицію
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Цього року Путін здійснив удар у відповідь. Навального засудили до п’яти років ув’язнення за звинуваченням у розкраданні деревини. Цей вирок позбавив популярного лідера опозиції в Росії можливості балотуватись у наступних президентських виборах у Росії. Але за запитом прокуратури на наступний день після засудження та арешту у залі суду, Навального випустили і дали можливість балотуватися на пост мера Москви.

"Вони хочуть, щоб московські вибори були легітимними, для узаконення Сергія Собяніна, щоб він мав хоча б одного реального опонента", - каже
Лілія Шевцова, аналітик Московський Центр Карнегі.

Дозволивши Навальному балотуватись влада все ж використовує старі методи боротьби з опозицією
Колишній голова адміністрації президента адміністрації Путіна Сергій Собянін був призначений мером Москви три роки тому. Тепер він хоче, узаконити своє перебування на цій посаді шляхом виборів, які відбудуться 8 вересня. Москвичі віддають належне Собяніну за впорядкування міста.

"Ми повинні дати йому чотири чи п'ять років, щоб зробити все, що він планує, бо два роки не достатньо, він на першому етапі шляху зміни Москви. Так що я буду голосувати за нього", - говорить адвокат, Ваган Давідянц.

"Він був хорошим мером у його колишньому місті. І коли він переїхав до Москви, він зробив багато того, що запланував», - додає велогід, Юлія Зуєва.
Аналітики прогнозують, що зразу після виборів Навальний потрапить за ґрати

Інші кажуть, що політика Росії потребує свіжої крові.

"Я буду голосувати за Навального, і не тому, що він якийсь супергерой, а тому, що я думаю, що він реальна людина", - твердить активіст компанії Навального, Марія.

Погляди Марії розділяє Ігор Тарасов, програміст, він роздає листівки про Навального.

"Мені подобається Навальний як кандидат тому що він більш відкритий, ніж інші. І я вважаю, що з ним уряд стане більш прозорим, більш демократичним і більш прозахідним», - каже Ігор.

Куди прямує путінська Росія?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00
Direct link

Але дозволивши Навальному балотуватись влада все ж використовує старі методи боротьби з опозицією.

"Поліцейський заборонив іншим активістам тут працювати. Він хотів мене арештувати , але я сказав, що залишився тут один. Відповідно до закону, не потрібно дозволу для однієї людини», - додає Тарасов.

У Росії Володимира Путіна, старі методи процвітають . Аналітики прогнозують, що зразу після виборів Навальний потрапить за ґрати. Але на цей раз, він може піти до в'язниці підсиливши свої позиції голосами десятків тисяч виборців Москви.

Всі новини дня

“Думаю, тут є пріоритети” – спікер Палати представників США не зобов’язався поставити допомогу Україні на голосування до кінця року

Спікер Палати представників Конгресу Кевін Маккарті (Фото: AP Photo/J. Scott Applewhite)

Спікер Палати представників Конгресу США Кевін Маккарті відмовився зобов’язатися поставити на голосування до кінця цього року пакет додаткової допомоги Україні на 24 мільярди доларів. Про це повідомляє мережа CNN.

Під час спілкування з пресою, Маккарті назвав зустріч з президентом України Володимиром Зеленським “продуктивною”, однак, наголосив на пріоритетності видатків на внутрішні потреби США.

“Я думаю, тут є пріоритети”, - заявив Маккарті.

Маккарті також повідомив, що він відмовився скликати спільне двопалатне засідання Конгресу для зустрічі з Зеленським на прохання української сторони.

“Мене просили про спільне засідання. У нас немає часу на спільне засідання”, – цитує Маккарті мережа CNN. “Отже, я зробив саме те, що я зробив з прем’єр-міністром Італії, прем’єр-міністром Великої Британії. Я завжди скликаю, коли приїздять лідери, я скликаю двопартійну групу лідерів”.

Своєю чергою, як вже передавав Голос Америки, голова Комітету Палати представників із закордонних справ республіканець Майкл Маккол, коментуючи зустріч із Зеленським, зазначив: “[М]и маємо дати їм те, що їм потрібно. І якщо ця адміністрація не дасть їм цього, то ми маємо прописати у законопроєкт про бюджетні асигнування зброю, про яку він просив”.

Маккол висловив впевненість, що додаткове фінансування для України буде надано, попри опозицію і занепокоєння частини конгресменів та оглядачів.

“Я завжди казав, що більшість підтримує це”, - додав Маккол.

Такі заяви збігаються з позицією Білого дому. Як передавав раніше Голос Америки, радник з національної безпеки США Джейк Салліван на брифінгу 15 вересня заявив, що “Обидві палати Конгресу підтримують продовження фінансування” потреб України.

У Білому домі також заявили, що є “критична потреба” у підтримці Конгресом запиту на додаткове фінансування України для її контрнаступальних можливостей, і що допомога “матиме значний вплив на боротьбу України”, повідомляє CNN.

Зеленський зустрівся з Остіном у Пентагоні й вшанував пам'ять жертв теракту 11 вересня 2001

Мністр оборони США Ллойд Остін і президент України Володимир Зеленський у Пентагоні, Вірджинія, 21 вересня 2023. AP Photo/Andrew Harnik

Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Пентагоні із міністром оборони Ллойдом Остіном.

Після переговорів, Зеленський і Остін, разом із першою леді Оленою Зеленською та головою Об'єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі вшанували пам'ять жертв теракту 11 вересня 2001 року і поклали квіти до Національного меморіалу 9/11.

Раніше у четвер український президент провів переговори із законодавцями у Палаті представників і Сенаті. Як повідомляв Голос Америки, лідер більшості у Сенаті США, сенатор-демократ Чак Шумер зацитував журналістам слова Зеленського із приватної зустрічі: "Якщо ми не отримаємо допомогу, ми програємо війну".

Далі Зеленський вирушає до Білого дому, де зустрінеться із президентом США Джо Байденом. Адміністрація Байдена раніше повідомила, що Байден планує оголосити новий "суттєвий" пакет допомоги Україні. Однак представник Ради безпеки США Джон Кірбі не уточнив, чи в нього входитимуть ракети далекої дії ATACMS, але сказав, що ведуться "активні" дискусії з цього питання.

Перша леді України нині пізніше виступить перед студентами університету Джорджтаун.

У статті використано матеріали Reuters

Лідер більшості у Сенаті США Чак Шумер зацитував слова президента України. Відео

Лідер більшості у Сенаті США Чак Шумер зацитував слова президента України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:12 0:00

Лідер більшості у Сенаті США, сенатор-демократ Чак Шумер зацитував журналістам слова президента України Володимира Зеленського із приватної зустрічі.

"Потрібно, щоб Росія благала про мир". Оглядачі про контрнаступ та допомогу Україні

Президент України Володимир Зеленський з лідерами сенатської меншості – Мітчем Макконнелом (ліворуч) і сенатської більшості Чаком Шумером (праворуч) на Капітолійському пагорбі у четвер, 21 вересня 2023 року. Вашингтон. (AP Photo/Mariam Zuhaib)

Українські війська продовжують контрнаступ поблизу Бахмута та на заході Запорізької області, у той час, як російські війська виснажуються через неможливість їхньої заміни на свіжих підготовлених солдатів, пишуть американські та британські військові аналітики.

Партнери України на Заході очікують повідомлень про успішне просування українських військ, що додало б аргументів тим, хто виступає за збільшення збройної підтримки України. Про це, зокрема сказали Голосу Америки американські законодавці напередодні зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським.

Оглядачі ж зауважують, що Вашингтон не повинен відволікатися на хибні аргументи про те, що події в Україні менш важливі, ніж Китай. Вони кажуть, що найбільше, що можуть зробити США для стримування Китаю – допомогти Україні стримати Росію.

Українські війська закріплюються на прорваних рубежах російської оборони – експерти

Українські війська протягом останніх кількох тижнів розширювали прорив у рубежі та, можливо, готуються до нового наступу
Джордж Баррос, аналітик ISW

Аналітики вашингтонського Інституту вивчення війни (ISW) зауважують, що українським силам вдалося розширити лінію прориву російських рубежів в районі села Вербове на Запоріжжі та вперше вивести важку техніку (Strikers та Marders) за межі протитанкового рову та оборонних укріплень, відомих як «зуби дракона».

«Українські війська протягом останніх кількох тижнів розширювали прорив у рубежі та, можливо, готуються до нового наступу», – твітує аналітик ISW Джордж Баррос.

Дослідники ISW у своєму зведенні від 20 вересня цитують Генштаб України, який стверджує, що українські війська продовжують наступ та завдають значних втрат у живій силі та техніці російських військ на мелітопольському напрямку на заході Запорізької області. Також Генштаб повідомив, що українські війська продовжують наступ на Бахмутському напрямку та зміцнюються на нових закріплених рубежах.

За даними Міністерства оборони Великої Британії, українські сили зайняли позиції в Кліщіївці, в 7 км на південний захід від Бахмута, та Андріївці, яка є в 10 км на південний захід від Бахмута. При цьому, як зазначають британські аналітики, російські передислокації десантних військ (ВДВ) з Бахмута на Запорізький напрямок послабили російську оборону.

У своєму зведенні від 21 вересня британська військова розвідка пише, що Росії бракує свіжих підготовлених військ. Британські аналітики наводять слова голови комітету Держдуми РФ з оборони, колишнього генерала Андрія Картаполова, який сказав минулого тижня, що ротація особового складу із зони «спецоперації» під час служби неможлива.

Британська розвідка доходить висновку, що «відсутність регулярних ротацій підрозділів поза бойовим чергуванням є, швидше за все, одним з найбільш важливих факторів, що сприяють низькому моральному духу росіян». Експерти наголошують, що після вторгнення російська армія вже була нездатна проводити навчання вищого рівня.

«Відсутність такої підготовки, ймовірно, сприяє ускладненням Росії у проведенні успішних комплексних наступальних операцій», – пишуть британські військові аналітики у твіті.

Тим часом оглядачі в американській пресі закликають американську адміністрацію не зупинятися на пів дороги у підтримці України та надати їй зброю для перемоги. Редакційна стаття газети Washington Post нагадує, що ще півтора року тому західні військові аналітики не давали Україні більше кількох днів, чи тижнів у протистоянні російській агресії. Але Україна не лише вистояла, але і вигнала російські війська з половини захопленої ними території з початку широкомасштабної агресії.

Це стало можливим завдяки двом речам, наголошують вашингтонські оглядачі – сталевій волі українців та допомозі Заходу, передусім завдяки президенту США Джо Байдену. Але цього замало для перемоги, наголошують вони.

«Пан Байден повинен перестати зволікати та забезпечити Києву ATACMS», – наполягають автори редакційного коментаря. Вони зауважують, що розуміють, що якийсь один вид зброї не принесе перемоги Києву в затяжній війні, на яку налаштувався президент Росії Володимир Путін, але далекобійна зброя спроможна її пришвидшити.

Також, на думку оглядачів, президент Байден повинен звернутися до американської аудиторії та пояснити їй, чому Америка підтримує Україну, зокрема розказати, що підтримка України – це те, що може відвернути Китай від агресивних дій у Східній Азії.

«Найкращий спосіб відохотити Китай від вторгнення на Тайвань — це завадити Росії в Україні», – додають оглядачі. При цьому, вони кажуть, що не достатньо, щоб Україна вижила – «потрібно, щоб Росія благала про мир».

Президент України Володимир Зеленський зустрічається із законодавцями у Конгресі США. Відео

Президент України Володимир Зеленський зустрічається із законодавцями у Конгресі США. З місця події – кореспондентка Голосу Америки Катерина Лісунова.

Більше

XS
SM
MD
LG