Спеціальні потреби

Фестиваль у Аспені – місце народження ідей


Фестиваль у Аспені – місце народження ідей
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Фестиваль у Аспені – місце народження ідей

У мальовничому гірському містечку Аспен, що у Колорадо пройшов Фестиваль Ідей - унікальний захід, на який збираються інтелектуали з усіх можливих галузей, від політики та економіки, до технологій та мистецтва, і обговорюють ідеї майбутнього.

Мета заходу зібрати разом людей різного походження і поглядів аби знайти спільну мову і втілити свої ідеї у життя
У мальовничому гірському містечку Аспен, що у Колорадо, пройшов Фестиваль Ідей - унікальний захід, на який збираються інтелектуали з усіх можливих галузей, від політики та економіки, до технологій та мистецтва, і обговорюють ідеї майбутнього.

Піаністка та дослідниця Масачусетського політехнічного університету Шао Шао привезла на фестиваль ідей свій винахід, піаніно, що дозволяє грати дуетом чи скажімо тріо з будь ким, в будь якому куточку світу.

“Одного дня я грала на піаніно та побачила відображення своїх рук на панелі інструмента”, згадує Шао. “Тоді я подумала: А як було б чудово побачити руки когось іншого замість моїх. Ось так і народився мій проект”.

А доктор біо-інформаційних наук з Нью-Йорку Джоел Дудлі розповідає учасникам фестивалю про поступ у вивчені людського геному.

Протягом тижня послухати дослідників думки та взяти участь у обговореннях зібралося понад чотири тисячі людей
“Геном одної людини, має шість мільярдів літер. Так ви правильно почули – 6 мільярдів”, каже доктор Дудлі. “Це величезний об’єм інформації для обробки, але тепер ми маємо засоби, щоб робити це легко і недорого, і всю цю інформацію інтерпретувати чи принаймні виміряти”.

Патрішія Маклаглин, з організації, що бореться з тютюнопалінням, приїхала в Аспен привернути увагу до проблеми за допомогою мистецтва.

“Ми працювали з трьома митцями, які зосередили свою увагу на тому чи іншому аспекті проблематики вживання тютюну. Таким чином завдяки їх роботам ми отримали можливість проілюструвати цю проблему та розпочати розмову з громадою”, пояснює Патрішія.

Це лише кілька ідей, які привезли на фестиваль сотні промовців та учасників дискусій. Протягом тижня послухати їх думки та взяти участь у обговореннях зібралося понад чотири тисячі людей. Заходи відбувались, як на території інституту так і у місті Аспен.

Аспенський інститут понад шістдесят років тому заснував бізнесмен Волтер Піпкі.

Він задумав цю установу, як місце, де могли б збиратися експерти та лідери різних галузей, митці та музиканти з усього світу і відволіктися від щоденного життя та обміркувати, куди і як рухається суспільство. З того часу Аспенський інститут перетворився на науково-дослідний заклад, основна діяльність якого ведеться у Вашингтоні. Однак, сам Аспен продовжує виконувати закладену місію.

Фестиваль ідей тут провели вже дев’ятий раз. Цього року сюди поміж інших завитав лідер більшості палати представників, член верховного суду, керівник Твиттера Дік Кастелло. Як розповідає Волтер Айсаксон, президент Аспенського інституту, мета заходу зібрати разом людей різного походження і поглядів аби знайти спільну мову і втілити свої ідеї у життя.

“Цьогорічна конференція відрізняється від попередніх величезним оптимізмом, як щодо нових технологій, освіти, нових джерел енергії чи оживлення економіки. Дуже добре, що цьогорічний фестиваль Аспенські Ідеї, приніс так багато оптимізму”, радіє директор інституту.

Поділитися своїми ідеями та обговорити зовнішню політику США організатори запросили і Девіда Енсора, директора «Голосу Америки».

“Це унікальна можливість зустрітись з людьми, поділитись ідеями, і все це відбувається так швидко. У мене таке враження, що за один день я проживаю три, лише через те, як багато цікавих та різноманітних ідей я тут чую”.

Наступного року, у десяту річницю фестивалю, організатори збираються обговорите більше глобальних проблем людства для чого планують запросити чимало іноземних експертів.
XS
SM
MD
LG