Спеціальні потреби

Користувачі сайту Kickstarter надали 650 мільйонів на різні проекти


Через Kickstarter залучено вже 650 мільйонів
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Через Kickstarter залучено вже 650 мільйонів

Сайт Kickstarter за два з половиною роки існування допоміг запустити тисячі проектів, на які було зібрано понад 650 мільйонів доларів
Освіта - перший крок до успіху. Наступний не менш складний, це знайти застосування отриманим знанням. Не рідко люди з освітою та ідеями не мають матеріальних засобів втілити свої задуми у життя.

На допомогу таким людям прийшов винахід 21 сторіччя, так зване народне фінансування. Цей метод дозволяє зібрати гроші на певний проект, якщо його автору вдасться зацікавити своєю ідеєю потенційних спонсорів - пересічних відвідувачів того чи іншого веб-сайту. Так сайт «Кікстартер» (Kickstarter) за два з половиною роки існування допоміг запустити тисячі проектів, на які було зібрано понад 650 мільйонів доларів.

Яел Кріґман – пекар і підприємець. Свою випічку жінка продає на власному сайті в Інтернеті. Взагалі то Яел - юрист. Робота адвоката їй дуже подобалася, однак в душі жінка знала, що це не її покликання. Змінити кар’єру Яел вирішила після того, як її домашнє печиво викликало фурор серед колег на роботі.

«Одного разу я принесла солодке на роботу. Усім настільки сподобалося, що я почала пекти на замовлення», - згадує жінка.
Банківські кредити важко отримати, особливо малому бізнесу з невеликим капіталом. Інвесторам довелося би віддати частину своєї компанії

Бізнес на веб-сторінці пішов добре і це наштовхнуло Яел на ідею відкрити крамницю. Грошей на цей проект у неї не було, втім, вона готова ділитися прибутками з потенційними інвесторами. Хтось зі знайомих подав ідею пошукати початковий капітал на сайті «Кікстартер».

«Я розмовляла з другом про різні варіанти фінансування моєї крамниці. Ми говорили про можливість взяття банківського кредиту, залучення інвесторів, і він раптом сказав мені про сайт Kickstarter», - розповідає Кріґман.

«Кікстартер» – Інтернет-сторінка, куди звертаються за фінансуванням різних проектів – від кінофільмів до технологічних новинок. Підприємці, як Яел, пишуть бізнес-план, визначають суму, яка їм потрібна для його реалізації, і починають збирати гроші. Перекази надають усі бажаючі – звичайні люди, яких зацікавила бізнес-ідея.

«Банківські кредити важко отримати, особливо малому бізнесу з невеликим капіталом. Інвесторам довелося би віддати частину своєї компанії. Я дуже пишаюся тим, чого вдалося досягти, і хочу продовжувати розвиватися. Я не хочу бути просто менеджером пекарні», - каже вона.

Яел планує зібрати 70 тисяч доларів. Правила сайту такі, що якби вона не спромоглася зібрати визначену суму, вона втрачає навіть те, що вже надали інші. Яел хоче цього уникнути, тому агітує усіх знайомих посприяти їй зі збором грошей.

«Я розсилаю повно електронних листів усім, кого будь-коли знала і всім, хто у мене будь-коли замовляв, обдзвонюю усіх друзів, знайомих, щоби залучити їх до цього проекту», - говорить Яел.

До «Кікстартера» звертаються не лише початкові підприємці. Навіть Голівуд почав шукати через цей сайт фінансування. Автор телесеріалу «Вероніка Марс», молодіжної детективної драми, після того, як він втратив ефірний часу на телебаченні, звернувся до сайту Kickstarter з ідеєю зібрати гроші на продовження зйомок. З цієї нагоди записав трейлер з групою ведучих акторів.

Одного разу я принесла солодке на роботу. Усім настільки сподобалося, що я почала пекти на замовлення
Яел Кріґман, підприємець
«Це те, що нам потрібно. Це наш шанс зняти фільм «Вероніка Марс». Якщо нам вдасться зібрати необхідну суму, ми зможемо почати зйомки фільму вже влітку», - говорить Крісте Белл, акторка, що бере участь в телесеріалі.

Проект побив усі рекорди, зібравши 5 мільйонів 700 тисяч доларів. Успіх «Вероніки Марс» надихнув і Зака Брефа виставити свою ідею на сайті, яка виявилася дуже популярною і дозволила йому зібрати 3 мільйони доларів на фільм «Якби я був тут».

«Може це стане новою парадигмою для кінематографістів, які прагнуть знімати особисті фільми без того, аби відмовлятися від художньої свободи», - каже режисер-початковець.

Лише кожен десятий проект збирає через веб-сайт повну суму, необхідну для його запуску. Деякі не отримують жодних грошей. Усе ж Яел дуже сподівається, що її проект знайде підтримку і стане одним з понад 42 тисяч, які уже профінансувалися через Kickstarter.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG