Спеціальні потреби

Винахідники продають городникам "дірки від овочів"


Дірки "від овочів" на продаж
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Дірки "від овочів" на продаж

Для Джона Ґорбі і Філа Вінера - весна особливо зайнята пора року. На своєму городі у містечку Фредрік, у штаті Мериленд, молоді люди висаджують городину.

Вони вирощуємо редьку, капусту, петрушку, кріп, салат і улюблену всіма кіндзу.

Цей невеликий розсадник - бізнес, який Джон і Філ заснували три роки тому. Як розповідає Філ, вони розробили спеціальний рослинний килим, який значно полегшує роботу садівникам:

«Все що треба зробити, так це розгорнути килим на здоровому ґрунті, взяти заготовлені кульки з насінням і покласти їх у лунки, а відтак полити. 10 хвилин і маєте город».

Джон Ґорбі вивчав в Мерилендському університеті екологічні технології, а Філ Вінер спеціалізувався у тому ж вузі на економіці. Свою компанію Earth Starter чоловіки заснували ще будучи студентами.

Джон Ґорбі каже, що «підприємець завжди був у мені і шукав шляхи виходу. Мені здається для нас обох це дуже непоганий початок».

А Філ каже, що одна з причин чому вони заснували цю компанію, так це щоб вирішити одну з гострих проблем майбутнього - наявність здорових харчових продуктів.

Так, розповідає він, і з’явився рослинний килим, що пропонує 19 видів овочів і зелені:

«Це насіння часнику. Якщо роздробити кульку, ви побачите скільки тут насіння. Це суміш глини, органічного компосту і насіння».

Останніми роками городництво у Сполучених Штатах стає дедалі популярнішим. До цієї справи долучаються не тільки приватні особи. Городи почали масово з’являтися на шкільних подвір’ях та вузах. Джон бачить величезні можливості для інвестицій у цю галузь як у США, так і за кордоном:

«На мою думку, наш продукт найкраще підходить людям у країнах на шляху розвитку, в яких немає ресурсів вирощувати власну городину. Він так само може стати великою допомогою у випадках, коли країна постраждала від стихійного лиха і коли треба швидко налагодити вирощування овочів».
Все що треба зробити, так це розгорнути килим на здоровому ґрунті, взяти заготовлені кульки з насінням і покласти їх у лунки, а відтак полити.
Філ Вінер, підприємець

На нещодавньому конкурсі бізнес інновацій для підприємців, які відкрили власну справу ще у студентські часи, компанія Джона і Філа привернула чимало уваги.

Головний приз бізнес конкурсу за 2013 рік отримала компанія Earth Starter. Ця перемога принесла молодій компанії фінансову нагороду у 50 тисяч доларів.

Партнери Ґолбі і Вінер – задоволені.

«Це неймовірно. Ми відчували підтримку з самого початку, і приз лише підтвердження цьому. Ми важко працювали, щоби цього добитися. Через 5 років ми хочемо переглянути концепцію городу. Мова йде не тільки про полегшення роботи садівникам, мова йде про пошуки шляхів змінити світ».

А змінювати світ Філ і Джон вирішили зі споживача, якого, за допомогою свого рослинного килима, вони планують перетворити на виробника.
XS
SM
MD
LG