Спеціальні потреби

Городництво без землі - у США опановують гідропонні теxнології


У Сполучених Штатах все більшим попитом користується натуральна городина вирощена по сусідству. Однак, навколо великих міст не багато фермерської землі. Тож підприємці шукають різні способи задовольнити зростаючий попит та збільшити врожайність. Один з методів вирощення зелені на маленькій ділянці – гідропонні теплиці, в яких городина росте без ґрунту. Така технологія, у тому чи іншому вигляді існує дуже давно, однак у США, майже не розвивалася.

Свою городину Мері Елен Тейлор продає по вихідних на фермерському ринку біля Вашингтона. Найбільшою популярністю серед покупців користуються листя зеленого салату. Бетсі Кулік - одна з багатьох постійних клієнтів Мері:

«Салатне листя у неї просто неймовірне. Ми можемо приїхати у будь-яку пору року – навіть у січні, лютому та березні – і листя завжди свіже та смачне, як і влітку».

Телор вирощує салатне листя та іншу зелень на своєму родинному господарстві у повіті Лаудон, штат Вірджинія, що за 80 кілометрів від столиці. Кожного тижня Тейлор вирощує у своїй гідропонній теплиці чотири тисячі голівок салатного листя протягом усього року. Саме тому вона назвала своє господарство «Врожаєм нескінченного літа». На ньому працює десяток робітників неповний робочий тиждень. Крім того, сюди протягом року перейняти досвід приїжджають відвідувачі зі всього світу.

«Кілька тижнів тому у нас була група інвесторів з Ботсвани. А раніше ми приймали фермерів з Афганістану, для яких наша модель – це ідеальний варіант, коли контрольоване середовище можна створити там, де суворі кліматичні умови», – зазначає Мері Елен Тейлор.

Гідропонні рослини захищені від шкідливих елементів від стадії посадки до моменту збору врожаю. Після проростання паростки тримаються у розсаднику ще два тижні. Після чого їх переносять у теплицю, де вони вже виростають до нормального розміру. Усі поживні речовини рослини отримують через утилізовану воду.

«Контейнер містить дві тисячі літрів води, де розчинені всі необхідні поживні елементи. Вода робить повний цикл, циркулюючи по всій системі та омиваючи корені рослин», – пояснює Мері Елен.

Вона каже, що, займаючи площу у трохи понад тисячі квадратних метрів, дві гідропонні ферми дають врожай нарівні з п’ятьма гектарами ґрунту:

«Ми довели, що з такими великими врожаями на порівняно невеликій площі, гідропонні господарства можна розміщувати поблизу міських районів».

Тейлор продає свою городину і спеціалізованим продуктовим магазинам. Працює вона і з місцевими ресторанами.

«Людям дуже подобається купувати місцеві продукти. Крім того 90% американців споживають листя зеленого салату щоденно. Так що наш бізнес, на відміну від інших, процвітає. Ми американське господарство-феномен», – зазначає фермер.

Тейлор подобається, що її називають жінкою-садівницею. Вже цього року вона планує вдвічі збільшити територію свого господарства.

XS
SM
MD
LG