Спеціальні потреби

Сенатори-республіканці у США закликають спікера Джонсона не йти на поступки щодо майбутньої допомоги України - The Hill


Конгресменка-республіканка Марджорі Тейлор Грін проводить пресконференцію щодо підтримки лідером демократів у Палаті представників Гакімом Джеффрісом спікера Палати представників республіканця Майка Джонсона, 1 травня 2024 р. (Фото: Брендан СМЯЛОВСЬКИЙ / AFP)
Конгресменка-республіканка Марджорі Тейлор Грін проводить пресконференцію щодо підтримки лідером демократів у Палаті представників Гакімом Джеффрісом спікера Палати представників республіканця Майка Джонсона, 1 травня 2024 р. (Фото: Брендан СМЯЛОВСЬКИЙ / AFP)

Сенатори від Республіканської партії закликають спікера Палати представників Конгресу США Майка Джонсона не робити поступок конгресменці-республіканці Марджорі Тейлор Грін, яка, за повідомленнями, вимагає від Джонсона відмовитися від підтримки подальшої допомоги Україні.

Знаєте що? Вона одна з 435 осіб. Скажіть мені, як одна людина може буквально стримувати всю Палату [представників]. Я щось пропускаю?
Ліза Мурковскі

На думку сенаторів, з боку Джонсона було б “серйозною помилкою” давати Грін будь-які обіцянки щодо майбутньої військової допомоги США Україні, повідомляє видання The Hill.

Сенатори очікують, що адміністрація президента США Джо Байдена може подати запит на новий раунд допомоги Україні наприкінці цього року, після виборів президента, призначених на початок листопада, і в разі перемоги Байдена.

“Я просто думаю, що на цей час йому не можна зв’язувати руки. Він спікер Палати представників”, - заявив журналістам 7 травня сенатор-республіканець Джон Тун, слова якого наводить The Hill.

“Зараз у нього є робота, яку він має зробити. Хто знає, що в майбутньому може бути потрібно чи необхідно або ні? Я б не брав жодних зобов’язань щодо того, що він збирається винести на голосування або не винести на голосування у відповідь на її вимоги”, - додав Тун, який балотується на посаду лідера республіканців у Сенаті, де планує замінити чинного лідера Мітча Макконнелла після залишення ним цього посту наприкінці цього року.

З ним погоджується інший претендент на посаду лідера республіканців у Сенаті Джон Корнін.

“Я не думаю, що спікеру Джонсону потрібно брати якісь зобов’язання перед Марджорі Тейлор Грін. Я думаю, що вона маргіналізує себе і стає неважливою”, – сказав Корнін, якого цитує The Hill.

Грін раніше погрожувала винести на голосування у Палаті представників постанову про звільнення спікера, адже вона категорично незгодна з його позицією щодо винесення на голосування й підтримки пакета військової допомоги Україні, а також з його готовністю співпрацювати з демократами щодо цього та деяких інших питань.

Згідно з чинними правилами Палати представників, будь-який конгресмен може одноосібно подати пропозицію про звільнення спікера й проведення нових виборів на цю посаду, після чого Палата має розглянути й проголосувати щодо цієї пропозиції.

Грін та її соратник конгресмен-республіканець Томас Мессі зустрілися з Джонсоном 6 та 7 травня і виклали декілька вимог до нього, серед яких зобов’язання не підтримувати подальшу допомогу Україні.

Втім Грін дала зрозуміти, що вагається щодо винесення на голосування питання усунення спікера, адже багато республіканців, й навіть колишній президент Дональд Трамп, загалом виступили проти цього, повідомляє The Wall Street Journal.

Трамп, зокрема розмовляв телефоном з Грін минулого тижня, й висловив своє невдоволення її зусиллями усунути Джонсона, за словами людей, знайомих з розмовою, на яких посилається The Wall Street Journal. Трамп зазначив, що такий крок може дестабілізувати Республіканську партію напередодні президентських виборів.

Своєю чергою сенатор Роджер Вікер, високопоставлений член Комітету у справах збройних сил Сенату, зазначив, що для Джонсона було б “серйозною помилкою” пообіцяти Грін не підтримувати подальшу допомогу Україні, зазначає The Hill.

Тим часом сенаторка Ліза Мурковскі заявила, що Грін не повинна диктувати Конгресу та майбутнім президентським адміністраціям політику національної безпеки.

“Знаєте що? Вона одна людина з 435 осіб. Скажіть мені, як одна людина може буквально стримувати всю Палату [представників]”, — цитує Мурковскі The Hill. “Я щось пропускаю?”

На додаток до широкого спектра республіканців у Сенаті й Палаті представників, які виступили проти ідеї Грін винести на голосування усунення спікера й “хаосу”, пов’язаного з цими спробами, керівництво демократів у Палаті представників чітко дало зрозуміти, що конгресові демократи підтримають Джонсона, якщо Грін коли-небудь винесе це питання на голосування, нагадує USA Today.

Спираючись на таку вельми широку підтримку, сам Джонсон, схоже, теж не має наміру йти на поступки Грін.

“Це зовсім не переговори”, — цитує спікера The Wall Street Journal. “Я однаково сприймаю ідеї Марджорі, Томаса та всіх інших, і ми зважимо їх відповідно до притаманної їм цінності”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG