Спеціальні потреби

Яценюк стає непередбачуваним суперником (огляд преси)


Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк
Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк

Петро Порошенко не полишив плану замінити прем’єра, припускає видання «Дзеркало тижня». Скандал з Абромавичусом і Кононенком лише підштовхнув президента до думки, що діяти треба швидше, не розмазуючи кадрові рішення на весь березень. Крім того, на Банковій збагнули, що Яценюк уже не всмоктує весь негатив суспільства, і він починає концентруватися на президентові. Глава уряду, не збираючись розпрощатися з прем’єрськими амбіціями і прагнучи остаточно не втратити довіру суспільства і Заходу, стає поранено-непередбачуваним суперником, сказано в публікації. Докладніше з намірами президента і прем’єра тижневик знайомить у статті «За ширмою».

«Новоросії» більше не буде. Як переконує «Український тиждень», усе брехливе, вигадане, штучно зліплене з метою наживи рано чи пізно вмирає. Україні ще багато чого доведеться переосмислити, зрозуміти і зробити. Але процес уже запущений, рубікон перейдений, люди Півдня, хай там якими вони були до того, змінилися до невпізнання. Адже це вони перші кинулися на межу з Кримом зупиняти повзучу агресію, вони не дали влаштувати у своїх містечках та селах божевілля під грифом «русская вєсна» й вони нині годують та вдягають своїх оборонців. Про нинішнє життя південних регіонів тижневик розповідає в статті «Наша степова Еллада».

Про те, як реінтегрувати окуповані частини Донбасу, розмірковує тижневик «Новое время». У підбірці матеріалів під заголовком «Що якщо завтра Донбас наш?» видання пише, що єдиного рецепту повернення окупованих районів Донбасу немає. Кремль не піде з Донбасу остаточно і безповоротно. За задумом Росії, там обов'язково повинен залишатися «черевик у дверях», щоб вони ні в якому разі не захлопувалася. Існуючий конфлікт нераціонально розв'язувати силою, проте його неможливо розв’язати і мирно. Лишається замороження конфлікту до зміни геополітичного розкладу сил, переконує тижневик.

Тижневик «Фокус» з'ясував, яким бачать мир на Донбасі українська влада і Кремль спільно з сепаратистами. Видання прогнозує, що замість гібридної війни на сході країни, найімовірніше, наступить гібридний мир – надовго.

За підсумками 2015 року в світовому індексі безпеки Україна виявилася на 150-му місці з 160 країн. Через економічну кризу і мілітаризацію суспільства рівень злочинності в країні зріс в рази. Озброївшись даними Генпрокуратури і Нацполіціі, тижневик «Фокус» виділив 10 найпоширеніших злочинів і розібрався, як від них захищатися.

Дивіться також («Голос Америки»): Сергій Березенко: Айварас Абромавичус мав спершу поговорити з нардепами, а не йти у відставку

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG