Спеціальні потреби

Яценюк про торговельне ембарго проти Росії: «Агресор буде покараний»


Арсеній Яценюк
Арсеній Яценюк

Україна виходить із Зони вільної торгівлі з Росією, піднімає мита на всі російські товари і вводить торговельне ембарго на низку товарів. Про це у вечірньому телеефірі 3 січня заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Як повідомляє прес-служба уряду України, прем’єр-міністр підкреслив, що дії офіційного Києва – це заходи у відповідь: «Ми діємо дзеркально. Не ми почали цю війну, але агресор буде покараний».

«Наша відповідь наступна: Україна виходить із Зони вільної торгівлі з Російською Федерацією, піднімає мита на всі російські товари і вводить торгове ембарго на продовольчі товари, виготовлені в Російській Федерації, а також на товари машинобудування та вагонобудування», – зазначив голова уряду Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, що створення Зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та Європейським Союзом з 1 січня 2016 призвело до введення ряду обмежувальних економічних заходів з боку Росії.

Разом із тим, прем’єр-міністр України заявив 3 січня 2016 року про те, що Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом – «це саме те угода, за яку мільйони українців боролися на Майдані».

«Це саме та перспектива для української економіки – стати конкурентною, сильною, зразковою і такою економікою, яка залучає інвестиції з Європейського Союзу, створює нові робочі місця, яка торгує вільно з Європою і дає можливість українському бізнесу розвиватися і йти вперед», – сказав Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року набули чинності Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, а також Постанова російського уряду про заборону «на ввезення до Росії сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства, країною походження яких є Україна».

За даними українського уряду, за останніх три роки, країна втричі скоротила «залежність від російського ринку» – до 12 відсотків національного експорту в Росію.

Дивіться також: Легалізація одностатевих шлюбів та реакція на неї у США - серед головних подій 2015-го

Легалізація одностатевих шлюбів та реакція на неї у США - серед головних подій 2015-го. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG