Спеціальні потреби

ЄС веде переговори про розширення з Сирією і Туреччиною


Європейський Союз і Белград у понеділок почали переговори про вступ Сербії до ЄС. У той же день після тривалої перерви поновилися аналогічні переговори між ЄС і Туреччиною.

Переговори з Сербією стосуються двох з 35 пунктів переговорної платформи – про фінансовий контроль і нормалізацію відносин Белграда і Косова.

Західні аналітики кажуть, що ці переговори, фактично, стали результатом активніщої співпраці сербської влади у справі арешту підозрюваних у воєнних злочинах в ході Балканських воєн в 1990-х роках, яких розшукують міжнародні прокурори.

Одночасно з цим в Брюсселі відновився розгляд заявки Туреччини на вступ до ЄС. Відзначимо, що більше року тому голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Євросоюз повинен заново оцінити прагнення до розширення блоку.

Ні Сербія, ні Туреччина не сподіваються на швидке завершення тривалих і всебічних переговорів про вступ до ЄС. Але, на думку аналітиків, ЄС сподівається, що офіційні переговори за 35 пунктами переговорної платформи будуть сприяти активізації співпраці з ключових питань, які становлять інтерес для Європи, включаючи кризу з мігрантами і зростаючу загрозу з боку ісламістських бойовиків.

Глава європейської дипломатії Федеріка Моґеріні заявила в понеділок, що «криза з біженцями і тероризм показують нам, що ми живемо на одному континенті, стикаємося з тими ж проблемами, і чим більше ми будемо займатися формуванням загальної політики, тим краще буде для нас».

«Зараз наші уявлення про напрямок руху такі: замість того, щоб вести ідеологічні суперечки про те, розширюватися нам завтра або не розширюватися, потрібно робити конкретні кроки в нашому зближенні», – додала вона.

Дивіться також: Ось що Америка думає про заклик Трампа не пускати до США мусульман

Ось що Америка думає про заклик Трампа не пускати до США мусульман. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG